Postele s úložným priestorom

Nedostatok miesta rieši väčšina slovenských domácností. Páry, spolubývajúci i celé rodiny deň čo deň skúšajú vymyslieť ako najlepšie využiť každý meter svojho bytu či domu. Dobré úložné priestory sa tak stávajú nepostrádateľnou súčasťou našich životov. Obľúbené sú hlavne vstavané skrine. Veľmi praktickým spoločníkom sa však môžu stať aj úložné priestory, ktoré sú súčasťou postelí. Jedná sa o funkčný prvok, ktorý ušetrí veľa miesta.

Posteľ s úložným priestorom - IKEA

Praktický úložný priestor

Pri výbere postele určite dbajte na jej konštrukciu, veľkosť, materiál a samozrejme aj spomínané úložné priestory, ktoré vám raz môžu byť veľmi napomocné. Do úložných priestorov postele môžete uložiť periny, posteľné obliečky a mnoho iných vecí.  V ponuke obchodov nájdete jednolôžkové aj dvojložkové postele s úložným priestorom. Je teda len na vás akú veľkosť potrebujete. Rozhodnúť sa môžete dokonca aj medzi materiálom a konštrukciou postele. Ponuka je pestrá a zahŕňa čalúnené postele, drevené konštrukcie aj konštrukcie z bio kože.

Ďalším faktorom pri rozhodovaní môže byť aj spôsob otvárania postele. Môže sa otvárať od nôh postele alebo zo strany.

Postele s úložným priestorom do detskej izby

Úložné priestory môžu byť priamo súčasťou postele a alebo sa jedná o špeciálnu konštrukciu väčších a menších šuplíkov. Bytový dizajn sa stále vyvíja a súčasne sa zameriava na praktické využitie prvkov v domácnosti. Úložné priestory sa ako súčasť postelí stále viac a viac vyvíjajú a zdokonaľujú. Najčastejšie sa predávajú vyvýšené postele s úložným priestorom, ktoré sú ideálne do detských izieb.

Všeobecne môžeme povedať, že detské postele s úložným priestorom sú vhodné najmä do menších panelákových bytov.

Dobré využitie majú aj poschodové postele s úložným priestorom, ktoré ušetria v detskej izbe veľkú časť miesta a umožnia ponechať väčší priestor na hranie. K dispozícii sú na príklad vyvýšené postele, ktoré poskytujú priestor pre písací stôl alebo gauč a zároveň sú súčasťou šatníkovej skrine.