Posteľ ako základ vášho spánku

Rovnováha do života jednoducho patrí. Tak ako patrí rovnováha do vzťahu práce a osobného života, kde jedno bez druhého nedokáže existovať, tak aj dĺžka a hlavne kvalita spánku ovplyvňuje výkon a náladu počas vášho dňa. A čím treba začať? Výberom kvalitnej postele.
Spálňový nábytok, predovšetkým posteľ by ste si mali vyberať podľa materiálu, z ktorého je vyrobený, t.j. pozrieť sa na to čo má „pod kapotou“. Posteľ musí byť odolná, preto by materiál mal byť hlavne pevný, nesmie vŕzgať a musí vydržať niekoľko rokov. Nesmiete zabudnúť ani na vhodný výber spojov.

Moderná posteľ

Najlepšie postele sú vyrobené z masívneho dreva. Tento materiál je totižto jednotný, celistvý a vydrží na veľmi dlhú dobu. Na druhom mieste po dreve sa zaraďuje drevotrieska, ktorá vám ponúka za nižšiu sumu takmer rovnakú kvalitu.

O kvalite materiálu ďalej rozhoduje jeho hrúbka a výška, od nich sa totižto odvíja pevnosť, stabilita a odolnosť postele. Pre zabezpečenie osadenia silných spojovacích prvkov by mala mať hrúbka materiálu základnej konštrukcie aspoň 25 milimetrov. Šírka materiálu na čele, v strede a na bokoch postele musí byť dlhá aspoň 18 cm, v opačnom prípade dochádza k namáhaniu spojov, čo sa prejavuje nepríjemným vŕzganím.

Tieto podmienky spĺňajú predovšetkým moderné čalúnené postele, ktoré si zakladajú na kvalite a dizajne. Na výrobu totiž využívajú iba kvalitné materiály s vysokým obsahom bavlny, takže na svoj kvalitný spánok si taktiež prídu aj alergici.

Pokiaľ ďalej hľadáte pri spánku pocit bezpečia, mali by ste zvážiť čelo postele. A nejde len o bezpečie. Pevné čelo okrem svojej primárnej funkcie môže slúžiť aj ako odkladacia plocha a v prípade zabudovaného podsvietenia navodzuje tú správnu atmosféru v spálni. Kreatívni spáči ho môžu využiť i netradične a spojiť si ho s úložným priestorom. Čelá postelí s policami môžu bez problémov nahradiť absentujúci stolík alebo mini knižnicu, v ktorej môžete mať odloženú svoju obľúbenú knihu pred spaním.