Konferenčné stolíky

Hľadáte kvalitný a moderný konferenčný stolík do vašej obývačky alebo kancelárie? Ak áno, tak ste na správnej stránke. Konferenčný stolík je po jedálenskom stole druhý najdôležitejší stolík v domácnosti, a preto by ste jeho výberu mali venovať dostatočnú pozornosť. Máme pre vás skutočne veľký výber najrôznejších stolíkov.

Moderny konferencny stolik - masiv

Nájdete tu elegantné, kreatívne, jednoduché, štýlové ale aj moderné konferenčné stolíky. U nás si proste vyberie každý. Vybrať si môžete z drevených konferenčných stolíkov z masívu či lamina, ale aj z sklenených, kovových alebo plastových konferenčných stolíkov. Tak neváhajte a vyberajte.

Ako si vybrať konferenčný stolík?

Ponuka konferenčných stolíkov na našom trhu je veľká a tak vôbec nie je jednoduché vybrať si ten správny konferenčný stolík. V prvom rade by ste si mali rozmyslieť aký typ konferenčného stolíku chcete, či máte záujem hlavne o prakticky a ľahko udržovateľný stolík, alebo chcete niečo dizajnové a extravagantné. Do obývacej izby sa hodí skôr praktický stôl. Keď príde návšteva, tak z neho môžete jednoducho spraviť stôl s občerstvením. Ak vyberáte konferenčný stolík do kancelárie, tak je lepšie voliť nejaký kreatívny dizajn, ktorý zaujme na prvý pohľad a dokáže vás tak reprezentovať.

Moderny konferencny stolik - drevo-sklo

Výber konferenčného stola samozrejme záleží aj na vašom vkuse, ale mali by ste brať ohľad aj na štýl izby, kde chcete stolík umiestniť. Ak izbe dominuje veľká kožená sedacia súprava, tak môžete zvoliť napríklad konferenčný stolík v kombinácii kov a sklo. Naopak k malým sedacím súpravam sa hodí obdžníkový stôl v kombinácii drevo a sklo. Voľba konferenčného stolíka samozrejme podlieha aj aktuálnym trendom, napr. v tomto roku sú trendy otočné konferenčné stolíky, ktoré sú súčasne aj veľmi praktické.

Veľkosť a tvar stolíka

Konferenčný stolík musí svojimi rozmermi zapadnúť do interiéru. Najskôr si teda doma dobre zmerajte aká by mala byť dĺžka stola a rozhodnite sa či chcete stolík obdlžníkového, oválneho či štvorcového tvaru. Nie je nič horšie ako stolík, o ktorý neustále zakopávate. Stolík by mal byť o niečo vyšší ako je sedacia súprava či pohovka. Najčastejšie sa výška konferenčného stolíku pohybuje v rozmedzí 45 až 55 cm.

Konferencny stolik z masivu

Odkladanie ako hlavná funkcia konferenčného stolíka

Konferenčný stolík by mal predovšetkým spĺňať praktické funkcie, takže by mal plniť funkciu odkladacej plochy. Pri sledovaní televízie sa dá stolík využiť ako odkladacia plocha na poháre s nápojmi, či tácky so zákuskami. Veľkou výhodou je samozrejme to ako konferenčný stolík má aj spodnú dosku, kde sa dajú dobre uložiť časopisy, ovládač od televízie a ďalšie veci, ktoré na stôl nepatria v prípade, že príde návšteva.

Konferenčné stolíky z dreva a masívu

K veľmi obľúbeným materiálom na výrobu konferenčných stolíkov patrí drevo – masív alebo imitácia dreva. Konferenčné stolíky z masívu sa hodia predovšetkým do interiérov, ktoré sú zariadené vo klasickom štýle, resp. do obývačiek, kde je dominantným materiálom drevo. K výhodám konferenčných stolov z dreva, resp. masívu patrí dlhá životnosť, stabilita a nerozbitnosť.

Konferenčné stolíky zo skla

Sklenené konferenčné stolíky pôsobia moderne a sú veľmi obľúbené v kanceláriách a iných oficiálnych priestoroch. Vyrábajú sa väčšinou v kombinácii drevo – sklo, kov – sklo ale dnes už aj plast – sklo. Nevýhodou sklenných stolíkov je hlavne to, že sa veľmi ľahko zašpinia, a tak ich treba často čistiť.

Skleneny konferencny stolik

Konferenčné stolíky z plastu

Plastové konferenčné stolíky sa do obývačiek dostávajú až v poslednej dobe a treba uznať, že väčšina z nich pôsobí v kombinácii so sklom veľmi moderne a elegantne. Veľkou výhodou plastových stolíkov je hlavne to, že sa vyrábajú v množstve farebných kombinácii a farebných vzorov. Ďalšou výhodou môže byť aj to, že plastové konferenčné stolíky sú dostupné aj v rôznych atypických tvaroch a tak môže mať unikátny konferenčný stolík doma prakticky každý.

Kovové konferenčné stolíky

V moderných interiéroch veľmi dobre vyniknú konferenčné stolíky s kovovou konštrukciou, na ktorých sú zasadené sklenené dosky. Pričom sklenené dosky sa väčšinou vyrábajú v tmavom prevedení. Ak chcete aby váš kovový konferenčný stolík vyzeral originálne, tak si samozrejme môžete zvoliť farbu skla podľa vašich prianí, dnes už nie je problém vyrobiť akékoľvek sklenené prevedenie.

Kovovy konferencny stolik

Ceny konferenčných stolíkov

Cena konferenčných stolíkov sa líši v závislosti od materiálu, veľkosti a tvaru. Stolíky zo skla bývajú drahšie ako stolíky z dreva, ale všetko sa líši samozrejme kus od kusu. Najlacnejšie konferenčné stolíky dnes kúpite od 50 eur vyššie. Pričom horná hranica za kancelársky stolík sa pohybuje do 500 eur, ale nájdu sa aj stolíky, ktorých cena sa blíži k sume 1000 eur. Lacné konferenčné stolíky nájdete napr. v internetových obchodoch s nábytkom, ktoré vďaka tomu, že nemusia skladovať tovar na predajni vedia poskytnúť lepšie ceny ako klasické kamenné obchody.

Konferenčný stolík z budúcnosti – interaktívny LED stolík