Moderné osvetlenie do bytu

Vybrať správne osvetlenie do bytu alebo domu dnes nie je jednoduché. Každý priestor má totiž inú funkciu a podľa toho vyžaduje aj osvetlenie. V obývačkách sú obľúbené lustre, v kúpeľniach zas bodové svietidlá a v kuchyni často kombinácia týchto dvoch druhov svietidiel. Pri výbere nezabúdajte ani na to, že osvetlenie by malo vhodne zapadnúť do interiéru a v niektorých prípadoch by malo byť aj dominantným prvkom miestnosti. Veľkosť svietidiel samozrejme závisí od miestnosti. Veľké svetlá sú určené hlavne do obývačky, menšie zas do kúpeľne.

Moderné stropné svietidlá

Svietidlá do obývačky

Obývačka je často používaná za hlavnú miestnosť bytu, v ktorej sa stretáva celá rodina, a preto by v nej malo byť aj kvalitné osvetlenie. Do obývačky môžete použiť rôzne lustre, nástenné svietidlá, ale aj stojace lampy, ktoré majú možnosť meniť možnosť intenzitu osvetlenia. Ak chcete čo najlepšie osvetlenie, tak určite vyberte nejaké stropné osvetlenie v podobe lustra v kombinácii s nástennými svietidlami.

Svietidlá do kuchyne

Pri výbere osvetlenia do kuchyne dbajte hlavne na osvetlenie pracovnej plochy a kuchynského stola. Ideálne osvetlenie pracovnej plochy vám zabezpečia rôzne svetelné profily umiestnené od kuchynskou linkou. Ako hlavné svetlo odporúčame nejaké stropné svietidlo s tienidlom, ktoré osvetlí stôl a zároveň nebude nepríjemne svietiť do očí. Veľmi zaujímavé a moderné kuchynské osvetlenie nájdete na stránke profisvietidla.sk, ktorá okrem iného ponúka aj svietidlá do ostatných miestností bytu či domu.

Svietidlá do spálne

Spálňa slúži predovšetkým na spanie, a tak sa osvetlenie až tak veľmi nerieši. Najčastejšie ľudia do spálne vyberajú klasické stropné svietidlá, vďaka ktorým osvetlia celú izbu. V modernejších spálniach odporúčame aj bodové osvetlenie zabudované aj nad posteľou. Takéto svetlo vám môže spríjemniť nočné čítanie v posteli a dokonca aj nahradiť klasickú stolnú lampu.

Svietidlá do kúpeľne

Najlepšie svetlo v kúpeľni vám zaistia bodové svietidlá, ktoré poskytujú kvalitné a hlavne bezpečné osvetlenie kúpeľne. Všeobecne by každé svetlo v kúpeľni malo mať dostatočné krytie, aby odolalo vlhku a korózii. V kúpeľniach sú veľmi obľúbené aj svietidlá na zrkadlo, ktoré vám pekne osvetlia tvár.

Svietidlá do detskej izby

Do detskej izby vyberajte osvetlenie podľa veku dieťaťa. Malé deti privítajú detské motívy, staršie zase modernejšie svetlá. Pri študentoch dbajte hlavne na kvalitu osvetlenia, aby sa v izbe ľahko čítali rôzne knihy alebo písali domáce úlohy.

Svietidlá na chodbu

Pre osvetlenie chodby vám odporúčame nejaké nástenné svietidlo. Veľmi obľúbené sú aj automatické orientačné svietidlá, ktoré vám umožnia bezpečný pohyb po byte aj v nočných hodinách.