Nočné osvetlenie zo slnka

Vďaka slnku môžeme mať ozdobené okolie svojich domov nielen cez deň, ale aj v noci. Pekné nočné osvetlenie domu, pozemku, záhrady pomáha vytvárať vhodnú atmosféru. Solárne osvetlenie je vynikajúci spôsob, ako zabezpečiť osvetlenie v nočných hodinách. Nevyžaduje stavebné úpravy, nie je potrebné ničiť už hotový trávnik, umožňuje osvetliť miesta, kam sa elektrický kábel dá dostať buď problematicky, alebo kde nie je elektrina vôbec zavedená. Využitie solárneho osvetlenia je veľmi široké, od funkčného reflektorového osvetlenia, až po exkluzívne svetelné dekorácie. A využiteľné je nielen v lete, ale počas celého roka.

Solárne senzorové osvetlenie Sunen

Osvetlite každý kút

Potrebujete osvetliť priestor pred garážou, dvor, okolie domu? Mať dostatok svetla? Riešením sú solárne LED reflektory. LED technológia žiaroviek umožňuje znížiť spotrebu elektrickej energie, a solárny článok túto energiu zabezpečuje. Spojením úspornej LED technológie a solárneho systému zabezpečí hodiny prevádzky reflektoru. Môžete si vybrať stále osvetlenie, vhodné pre firemné priestory, ktoré sa automaticky zapne po zotmení. Alebo môžete osvetlenie zapínať a vypínať manuálne. Prípadne sa môžete rozhodnúť pre osvetlenie, ovládané pohybovým senzorom. Potom sa už nestane, že ku garáži pôjdete v tme.

Decentné osvetlenie

Ak je reflektor príliš silný, alebo hľadáte niečo vhodnejšie z dizajnovej stránky, môžete sa rozhodnúť pre menšie svietidlá. Použitím viacerých rovnakých lámp získate funkčné osvetlenie, ktoré plní aj estetickú funkciu. Správne umiestnené exteriérové svetlá môžu zvýrazniť detaily domu, a súčasne zabezpečiť plnohodnotné osvetlenie príjazdovej cesty alebo chodníku. Na výber sú svietidlá, ktoré sa montujú na stenu, zapichnú do zeme, namontujú na drevené trámy, výber je naozaj široký. A ak chcete mať osvetlenú príjazdovú cestu, môžete si vybrať solárne svetlá, ktoré sa inštalujú do zeme, a nepotrebujú pritom žiadne káble. Aké riešenie si vyberiete, to záleží len na vás.

Solárne nástenné svietidlo SolarCentre

Záhrada v noci

Záhrada alebo trávnik nemusia byť vašou pýchou len cez deň. Môžete im dodať atmosféru aj v noci. Solárne záhradné osvetlenie môžete zvýrazniť vybrané časti pozemku, vytvoriť lemovanie chodníkov, alebo len dotvoriť atmosféru jazierka, alebo bazénu. Je len na vás, či dáte prednosť malým záhradným svetlám, dekoratívnym svetlám k bazénom, vyberiete si plávajúce solárne svietidlá, alebo to bude niektoré zo závesných lámp.

Solárna plávajúca guľa Esotec

Všetky solárne svietidlá majú nízku spotrebu energie, nepotrebujú žiadne prívodné káble z elektrickej zásuvky, stačí im len slnečné svetlo. Môžete ich mať pri dome toľko, koľko budete chcieť, a predsa nezvýšia účet za elektrickú energiu. Svietiť budú po celý rok, sú odolné voči poveternostným podmienkam, a sú úplne bezpečné pre deti, aj pre domácich miláčikov. Ktoré svietidlo si vyberiete vy?