Šatníkové skrine do spálne

Súčasťou vybavenia každej spálne šatníková skriňa, do ktorej si ukladáme odevy, spodnú bielizeň a prípadne aj ďalšie veci, ktoré nechceme mať voľne pohádzané po byte. Ako ale vybrať správnu šatníkovú skriňu a načo si dať pri výbere pozor?

Šatníková skriňa do spálne

Šatňové skrine sú mimoriadne praktickým kusom nábytku do spálne, ale pri výbere musíte zohľadniť aj vaše priestorové možnosti. Hlavne v menších spálňach sú veľmi obľúbené vstavané skrine s posuvnými dverami, ktoré pri zaberajú menej miesta ako klasické voľne stojace skrine.

Vstavaná posuvná skriňa

Šatníkové skrine s posuvnými dverami sú veľmi obľúbené najmä v menších bytoch. Posuvné dvere so zrkadlom navyše opticky zväčšujú priestor celej miestnosti a zostane vám miesto miesto na ďalší nábytok do spálne.

Vzhľad šatníkovej skrine

Šatníkové skrine do spláne vylepšuje napríklad spomínané zrkadlo. Samotné vnútro šatníkovej skrine s posuvnými dverami vyzerá zvyčajne tak, že jedna jeho časť je určená pre kabáty, nohavice a ďalšie odevy na ramienka, druhá polovica je potom vyplnená zásuvkami, do ktorých možno ukladať drobnejšiu bielizeň a ďalší textil. Ideálne je, ak máte jasnú predstavu o tom, ako by mala vaša skriňa vyzerať. Potom si ju totiž môžete nechať vyrobiť priamo na mieru a budete v nej teda mať presne toľko poličiek a zásuviek koľko potrebujete.