Šatníkové a vstavané skrine

Ak chcete v izbe udržiavať prehľadnosť, poriadok a zároveň získať viac úložného miesta, tak jednoznačne potrebujete nejakú šatníkovú alebo vstavanú skriňu. Vďaka praktickým posuvným dverám takejto skrine si v podstate vytvoríte v miestnosti ďalšiu miestnosť. Moderné šatňové skrine sú veľmi obľúbené, pretože sú prehľadnejšie než bežná skriňa a využijete tu priestor od podlahy po strop. Veľmi dobre ich využijete v malých bytoch, ale aj v rodinných domoch. 

Šatňová skriňa so zrkadlom

Úložné skrine do každého priestoru

Vstavaná skriňa si poradí s každým priestorom a pritom nerozhoduje sklon stien ani veľkosť miestnosti. Pretože tieto skrine sa najčastejšie stavajú do chodby či predsiene, kde riešia nedostatky s odkladaním vecí. Okrem kabátov a topánok do nich uskladníte aj kufre, tašky, čistiace prostriedky a rôzne domáce nástroje. Často sa navrhujú spolu s vešiakovou stenou. Veľmi obľúbené sú aj vstavané skrine do spálne alebo do detskej izby. Zaiste ste sa už stretli aj s tým, že moderné vstavané skrine boli aj v obývačke či kuchyni. Veľmi praktické sú posuvné dvere, ktoré ukrývajú vnútorné vybavenie prispôsobené vašim individuálnym potrebám.

Zabudované skrine

Najbežnejší a najekonomickejší variant je vstavaná skriňa bez korpusu. Tieto skrine na ohraničenie a uchytenie vnútorného vybavenia sa využívajú stenu, podlahu a strop, a vďaka tomu ušetríte materiál. V mnohých interiéroch sa využívajú skrine, ktoré sú vstavané čiastočne, iba s jednou bočnicou. Do atypických priestorov si zas môžete dať vytvoriť šatníkovú skriňu na mieru.

V neposlednom rade nesmiete zabudnúť ani na samostatne stojace skrine, ktoré vám taktiež pekne predelia miestnosť.