Šatníkové skrine do spálne

Na výbere šatníkovej skrine asi nie je nič zložité, pretože najdôležitejšie je to, aby sa vám vzhľadovo hodila do spálne. Okrem vzhľadu určite pozerajte na kvalitu, keďže tú skriňu budete otvárať a zatvárať každý deň a zároveň aj na dobré usporiadanie úložného priestoru, aby sa vám tam všetko pekne zmestilo.

Veľká šatníková skriňa do spálne

Výhody voľne stojacich šatníkových skríň oproti vstavaným skriňám

Voľne stojacu skriňu viete umiestniť tam, kde aktuálne potrebujete. Ak po čase zistíte, že by ste ju využili skôr na chodbe ako v spálni, tak nemáte žiadny problém. Rovnako ľahko ju preveziete aj na chatu, k babičke alebo ju niekomu predáte.

Veľká výhoda voľne stojacích skríň je samozrejme cena. Viete takto ušetriť stovky eur. Naopak veľká výhoda vstavaných skríň je možnosť navoliť si úložný priestor podľa vašich predstáv.

Posuvné dvere alebo klasické otváranie?

Šatníková skriňa s posuvnými dverami ušetrí veľa miesta. Ak máte malú spálňu, tak sa hodí každý centimeter naviac. Na prvý pohľad vyzerá toto riešenie elegantne a moderne. Manipulácia je veľmi jednoduchá a pohodlná.

Ak ste zástancovia klasiky a nedostatok priestoru vás netrápi? Potom vám príde vhod skriňa s klasickými dverami, ktorá skvele zapadne do spálne, chodby, šatne i detskej izby.

V poslednej dobe sú veľmi obľúbené šatníkové skrine s veľkým zrkadlom, ktoré plnia praktickú, ale aj estetickú funkciu. Zrkadlové skrine opticky zväčšujú priestor a umožnia vám sa pred odchodom z domu upraviť a skontrolovať, že vám oblečenie dobre sedí.

Dizajn šatníkovej skrine

Z dekorov vedú okrem klasických drevených motívov aj moderná čierna farba a bielej v lesklej aj matnej povrchovej úprave. Medzi najobľúbenejšie dekory patrí dub sonoma, wenge alebo slivka.