Aké vybrať poťah sedacej súpravy? Koža alebo látka?

Poťah tvorí na rozdiel od vnútornej konštrukcie viditeľnú časť pohovky. Dôležitá je nie len estetická kvalita, ale aj kvalita materiálu, lebo ovplyvňuje celkový dojem zo sedačky. Na výbere si dajte obzvlášť záležať. Módne vzory môžu totiž veľmi skoro výjsť z módy. Čo je moderné dnes, zajtra už nemusí byť. Oplatí sa vyberať nadčasové vzhľady poťahov. Módne a najstálejšie bývajú kožené sedačky. Ak teda nemáte problém investovať o niečo viac, tak sa poobzerajte po koženej sedačke.

Moderná sivá látková sedačka

Čalúnené poťahy

Čalúnené poťahy sa vyrábajú v neuveriteľnom množstve vzorov a prevedení. Čalúnené sedacie súpravy bývajú cenovo dostupné. Poťahy sú snímateľné a môžu sa tak samostatne prať. Niektorí výrobcovia ponúkajú možnosť dokúpiť poťah zvlášť. Môžete tak mať doma jednu sedačku a napríklad 2 poťahy rôzneho vzoru a striedať ich. Poťah sa vám teda neomrzí.

Kožené sedačky

Kožené sedačky boli dlhé roky a sú aj dnes znamením luxusu. Bývajú kvalitnejšie, dlhšie odolávajú špine, lepšie sa čistia. Zároveň sú stálejšie aj z hľadiska módy. Ak chcete mať doma sedačku, ktorá je príjemná na dotyk, elastická, trvanlivá, tak vám určite odporúčame ísť do kože. Nové metódy spracovania kože znížili ceny kožených sedačiek na prijateľnú hranicu a sú tak oveľa dostupnejšie.

Materiál rozhoduje

Dnes sa k čalúneniu nepoužívajú len obyčajné látky alebo koža. V hre sú materiály ako mikroplyš, ekokoža, nanoflock atď. Ak sedačku vyberáte v internetovom obchode, vyberte taký, ktorý vám vie poslať vzorkovník poťahových materiálov. Aby ste vedeli, čo kupujete.