Moderné obývačky podľa uznávaných interiérových dizajnérov

Interiérové trendy sa neustále menia a prispôsobovať sa im každý rok je z finančného hľadiska nemožné. Ak ale túžite po modernom interiéri, stačí si vybrať nadčasový nábytok, ku ktorému budete pravidelne obmieňať jednotlivé dekorácie. Ak ale práve uvažujete nad výmenou nábytku a dekorácii v obývačke, pomôže vám pri zariaďovaní vašej modernej obývačky.

Moderná sivá sedačka

Výber sedačky

Najdôležitejšou súčasťou obývacej miestnosti je bezpochyby sedacia súprava. Tú vám odporúčame vyberať ako prvú, nakoľko je oveľa dôležitejšia ako obývacia stena. Ak ste viacčlenná rodina, pravdepodobne sa neuspokojíte s malou pohovkou, ale budete vyhľadávať priestrannejšie rohové sedačky. Pozor si však dávajte aj na rozmery miestnosti. Niekedy budete nútení kúpiť menšiu sedačku vzhľadom na menšie rozmery obývacej izby.

Ak máte veľké priestory, uprednostnite účkové sedačky. Ak ale máte „klasický rozmer“ obývačky, vyberte si rohové sedačky, ktoré poskytnú dostatok priestoru na sedenie, šetria miesto v obývačke a hlavne dajú sa rozložiť v prípade, že k vám príde návšteva a potrebuje nocľah.

Čo sa týka materiálového prevedenia, uprednostňujte kožené sedačky, sedačky zo žinylky a sedačky z mikroplyšu. Takéto sedačky sú zo všetkých najkvalitnejšie a vydržia vám pokojne aj dve desaťročia bez toho, aby sa na nich odzrkadlil zub času.

Farebné prevedenie vyberajte podľa vkusu. Pre umelecké duše odporúčame pastelové odtiene. Interiéroví dizajnéri by vám ale odporučili neutrálne odtiene sedacích súprav. Oživíte ich správnym výberom farebných dekoračných vankúšov a zladíte ich s moderným vzorovaným kobercom.

Výber obývacej steny

Keď si už vyberiete sedaciu súpravu, na rad prichádza obývacia stena. Jej farebné prevedenie prispôsobujte farebnému prevedeniu plávajúcej podlahy. Odporúčame vám vziať si do predajne vzorku podlahy a prirovnať ju k obývacím stenám, ktoré sa vám páčia. Takto sa vám podarí zladiť obývaciu stenu s podlahou tak, aby ste nekúpili rovnaký odtieň obývacej steny aký má podlaha.

Ak interiér zariaďujete v minimalistickom štýle, odporúčame vám svetlé odtiene obývacích stien s otvorenými policami.
Obývacie steny by nemali byť príliš vysoké a zbytočne veľa skriniek by vám obývačku opticky zmenšilo.