Kožená alebo látková sedacia súprava?

Asi každý kto kupuje sedačku si položí otázku či kúpiť koženú alebo látkovú sedaciu súpravu do obývačky. Veľkú rolu pri rozhodovaní samozrejme hraje aj farba, prípadne funkcionalita, ale poťah je pri výbere naozaj to prvé o čom sa rozhodujeme. Povedzme si teda zopár kladov a záporov pri kožených aj látkových variant, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní. 

Moderná kožená sedačka

Kožená sedačka

Kožená sedacia súprava je veľmi krásna a vkusná a tiež moderná. Nie je vhodná pre rodiny s malými deťmi. Deti sa na nej môžu ľahko pokĺznuť a spadnúť alebo ju počmárať fixkou. Ak je veľmi teplo a potíte sa, tak je kožená sedačka pomerne nepríjemná – hoci zo začiatku celkom chladí, tak pri vstávaní sa k nej trochu prilepíte. Ďalšia vec je zima – keď na ňu sadnete v zime, tak je často veľmi studená a to nie je nič príjemné.

Je pomerne nepraktická aj keď u vás niekto bude chcieť prespať, alebo na nej budete chcieť spať sami. Je to veľmi nepohodlné, kĺže to po nej aj keď pod sebou máte deku. Kožené sedačky sú často veľmi mäkké, takže do nich ľahko zapadnete, alebo naopak pritvrdé.

Textilná sedačka

Textilná alebo látková sedacia súprava je niečo iného. Je z príjemného materiálu, sedí sa na nej dobre a dokonca väčšina textilných sedačiek sa dá ľahko rozložiť, takže na nej môžete v pohode prespať, prípadne aj vaša návšteva.

K jej záporom patrí opotrebovanie, trhanie, alebo riziko, že po obliatí ostanú rôzne fľaku. Pri textile sa fľaky odstraňujú oveľa ťažšie ako pri kožených sedačkách. V zime príjemne hreje a v lete sa nelepí a nekĺže.

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek variantu, tak obe majú svoje klady aj zápory – je len na vás, ktorej sedačke dáte prednosť vo vašej obývačke.