Konferenčné stolíky do obývačky

Konferenčný stolík patrí medzi základné vybavenie obývacej izby. Pričom v súčasnosti sa na trhu dá kúpiť sa veľké množstvo typov konferenčných stolíkov, ktoré sa líšia nielen materiálom, ale aj veľkosťou a tvarom. Moderné konferenčné stolíky zďaleka nie sú len obdĺžnikového alebo oválneho tvaru. V ponuke obchodov sa dajú nájsť aj rôzne dizajnové kúsky. Čím sa ale riadiť pri výbere stolíka do obývačky?

Moderný konferenčný stolík zo skla

Pri výbere konferenčného stolíka je nutné brať do úvahy miestnosť ako celok a nerozhodovať sa len na základe toho ako veľmi sa vám vytipovaný kúsok páči, alebo nepáči. Vo výsledku by sa totiž mohlo stať, že vybraný stolík nezapadne do existujúceho štýlu obývačky a bude rušivým prvkom celkového vzhľadu miestnosti. Aj napriek tomu je ale dobré pamätať aj na jeho praktické parametre.

Rozmanité materiály, tvary a veľkosti

Konferenčný stolík slúži na odkladanie šálok, pohárov a tanierikov. A práve na to by ste mali myslieť pri jeho výbere. Nemá zmysel kupovať príliš veľký a naopak príliš malý stolík. Orientujte sa podľa toho, koľko ľudí pri ňom bude sedávať. Teda koľko riadu sa na ňom môže naraz zísť. Z materiálov sa v dnešnej dobe do popredia dostávajú predovšetkým drevotrieskové zmesi imitujúce skutočné drevo. Avšak drevo je drevo, a preto by ste mu mohli dať prednosť aj keď je kúsok drahšie. Vyzerá lepšie, vydrží dlhšie ale aj jeho odolnosť je oveľa vyššia. Obľúbené sú aj konferenčné stolíky zo skla, kovu, plastu či ratanu.

Konferenčný stolík nemusí byť len z jedného materiálu, obľúbené sú kombinácie so sklom či kovom. Sklo je elegantné, ale zas ho treba pravidelne čistiť, pretože je na ňom vidieť každý odtlačok aj položenie hrnčeka. V otázke tvaru nájdete na trhu oblé aj hranaté línie. Voľte podľa toho aký nábytok máte alebo plánujete dať do obývacej izby. Predovšetkým podľa sedacej súpravy, pretože s tou by mal konferenčný stolík tvoriť dokonalý celok. Aj keď je kontrast doménou moderného bývania, týka sa to skôr farebného prevedenia a striedania jednotlivých typov línií. Avšak aj to svedčí len veľkým priestorom. Ak teda vyberáte konferenčný stolík, tak ho nakupujete až vo chvíli keď máte vybranú sedaciu súpravu.

Výška konferenčného stolíka

Najpraktickejším parametrom je výška konferenčného stolíka. Ak ho chcete využívať vyložene ako odkladaciu plochu, tak môžete zvoliť moderné nízke prevedenie. V opačnom prípade sa rozhodujte podľa rozmerov sedačky. Všeobecné pravidlo určuje, že doska stolíka by mala byť zhruba v rovnakej výške ako kolená tých, čo pri ňom sedia. Môžete však zaobstarať aj typ, ktorý sa dá nastavovať podľa potreby.

Nízky konferenčný stolík

Konferenčný stolík je praktickým a zároveň estetickým doplnkom interiéru. Skĺbiť tieto dve hlavné vlastnosti nebýva jednoduché, avšak nie je to nemožné.