Naučte sa pracovať s priestorom a vyťažte zo spálne maximum

Pokiaľ máte malú spálňu a rozmýšľate, čo všetko do nej môžete dať a ako to usporiadať, musíte sa naučiť jednu vec – pracovať s priestorom. Niekedy je totiž menej viac. V malých miestnostiach je potrebné pracovať s priestorom. Útulná a funkčná spálňa môže priniesť veľký úžitok. Podľa štúdii sa totiž v malých priestoroch relaxuje lepšie, ako vo väčších otvorených miestnostiach.

Moderná spálňa

Rovnako, ako v iných miestnostiach domácnosti, aj v spálni zohráva veľkú rolu svetlosť a čistota. Do malej spálne je najviac vhodná biela, alebo iná svetlá farba. Takto sa vytvorí optický dojem, že je miestnosť väčšia. Sterilnosti zabránite dodaním obrazov, textílií kvetov, vzorov, textúr alebo farbou na doplnkoch.

Veľké množstvo spální má posteľ umiestnenú v strede malej miestnosti. To však nie je vhodné riešenie. Pre účel maximalizovania podlahovej plochy je vhodné, aby sa posteľ postavila do rohu, alebo k stene. Vedľajším doplňujúcim efektom bude útulnejší dojem.

Minimalizmus v dizajne spální

Minimalizmus sa tu taktiež uplatní. Zbavte sa masívneho čela a dreveného rámu postele, pretože ho nepotrebujete. Počet doplnkov si určite na minimum a vyhýbajte sa veľkému zdobeniu priestoru a stien. Najlepšie je zvoliť si hladký vstavaný nábytok v odtieni bieleho, alebo svetlého dreva.

Ďalší spôsob, ako vytvoriť dojem, že spálňa pôsobí väčšie je využiť optické zväčšenie pomocou zrkadiel. Umiestnite ich tak, aby odrážali vonkajšie svetlo z okna, vďaka čomu vytvoria ilúziu väčšej miestnosti. Pri nedostatku priestoru zrkadlo jednoducho oprite o stenu.

Vašich vecí pravdepodobne nikdy nebude dosť. Priestor na odkladanie v malej spálni sa musí ceniť, preto si zvoľte spálňové zostavy z eshopu Möbelix.sk. Získate tak cenné zásuvky na odkladanie vecí.

V prípade, ak ste si už posteľ kúpili a nedisponuje s úložným priestorom, dajte pod ňu plastové boxy, dekoratívne krabice, či rôzne ozdobné koše. Ideálne, ak máte vysoké stropy, posteľ nastavte nad úroveň podlahy. Takto pod ňou vznikne miesto pre nočný stolík pracovný kútik, miesto na pohodlné sedenie, alebo ďalší úložný priestor.