Inšpirácie na moderné spálne 2022

Predstavte si svoju spálňu podľa najnovších trendov. Aké farby kraľujú spálňam v roku 2022? Aké štýly sú aktuálne? Nezáleží na tom, či milujete minimalizmus, ste dušou romantici, bohémovia alebo milujete prakticky zariadené bývanie. Z aktuálnych trendov si vyberie úplne každý.

Moderná spláňa
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Posteľ je stredobodom spálne

Stredobodom každej spálne je posteľ. Či už je minimalistická, alebo, naopak, pompézna, dôležité je, aký je na nej umiestnený rošt a matrac.Kvalitný a zdravý spánok je totiž nemenným trendom. Na každú posteľ sa hodí luxusný matrac, ktorý spáčovi poskytne pohodlie v priebehu celej noci.

Zaspávajte ako v bavlnke

Po akom matraci siahnuť? Pokiaľ trpíte bolesťou chrbta a trápia vás kĺby, je pre vás najvhodnejší zdravotný matrac. Pokiaľ sa chcete rozmaznávať a užívať si pohodlie po celú noc, siahnite po penovom matraci. Prečo? Aké sú výhody penových matracov? Sú ľahké, priedušné a prispôsobia sa tlaku, ktoré na nich vaše telo vyvinie. Špeciálnym druhom penových matracov sú tie, ktorých súčasťou je lenivá pena. Tá totiž prispôsobuje svoj tvar vášmu telu a dokonale ho kopíruje. Spanie na matraci z pamäťovej peny je ako spanie v bavlnke.

Škandinávsky štýl

Medzi štýlmi, čo sa stále držia na vrchole, je škandinávsky štýl. Ten kombinuje prírodné materiály, svetlé odtiene a minimalistický štýl. Spálňa zariadená v škandinávskom štýle je svetlá a najčastejšie využíva bielu a šedú farbu, ktorá je skombinovaná s prírodnou farbou. Aby bolo každé prebudenie príjemné, vedľa postele je nutné položiť huňatý koberec.

Škandinávska minimalistická spálňa
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Prebudenie v Provence

Túžite zaspávať a prebúdzať sa do jemných farieb, vône levandule, a tak trochu romantického prostredia? Štýl francúzskeho vidieka je pre vás to pravé. Romantické motívy voľte na steny aj pri voľbe posteľnej bielizne. K osvetleniu spálne využite stojacie lampy s látkovými tienidlami a nezabudnite na niekoľko zväzkov levandule, ktoré rozmiestnite po celej spálni.

Pekná spálňa v Provance štýle
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Urban jungle v spálni

Zmeňte svoju spálňu v prales a obklopte sa izbovými rastlinami, ktoré čistia vzduch. Pohľad do zelene ihneď po prebudení upokojuje a znižuje hladinu stresu. Aby sa však rastliny neobjavovali len v kvetináčoch, zaobstarajte si závesy do spálne s potlačou džungle a doplňte ich ladiacimi obliečkami na vankúše a prikrývky. Keďže je potlač džungle moderná aj na odeve, ľahko zoženiete aj pyžamá a nočné košele s farebnou potlačou džungle. Keď už mestskú džungľu, tak poriadne!

Spálňa s kvetmi
Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Spálňa v štýle feng shui

Máte pocit, že rozmiestnenie vašej spálne nie je to pravé? Trpíte nespavosťou, neustále sa v noci prebúdzate a nie je vám vo vašej spálni príjemne? 

Inšpirujte sa tradičným učením feng shui a presťahujte nábytok v spálni podľa jasne daných pravidiel, napríklad:

  • Posteľ musí byť dobre prístupná z oboch strán.
  • Pod posteľou by nemal byť úložný priestor, aby mohla energia v miestnosti voľne prúdiť.
  • Nočné stolíky by mali byť umiestnené po obidvoch stranách postele. Symetria je totiž pre feng shui zásadná.

Boho spálňa pre bohémov

Nudia vás minimalistické štýly spálne? Túžite po farebných kombináciách, prírodných materiáloch a kombinácii moderných doplnkov s tými vintage? Spálňa v boho štýle je presne taká ako bohémsky štýl života – nekonvenčný a pestrý. Pre umiernejších bohémov je vhodné zvoliť elegantnú a minimalistickú verziu boho štýlu zvanú boho-chic.

Masívna posteľ v spálni
Zdroj obrázka: Prostock-studio / Shutterstock.com

Premeňte svoju spálňu na trendy miestnosť, v ktorej sa vám bude skvele zaspávať, výborne spať a príjemne sa prebúdzať. Inšpirujte sa škandinávskym štýlom, štýlom francúzskeho vidieka, pretvorte spálňu v mestskú džungľu alebo stavte na tradičné učenie feng shui, prípadne pretvorte spálňu do bohémskeho štýlu. V kombinácii s kvalitným matracom si budeme môcť dopriať zdravý a ničím nerušený spánok a bolesť kĺbov a chrbtice po prebudení bude minulosťou.

5/5