Komody a zásuvkové skrinky

Komody sa v posledných rokoch stali veľmi obľúbeným úložným priestorom. Komoda okrem svojej praktickej funkcie plní aj estetickú funkciu, a preto by ste mali pri jej výbere mali dbať na materiál, farebné prevedenie aj veľkosť. Tento univerzálny kus nábytku nájde uplatnenie v každej miestnosti – v spálni poslúži ako bielizník, v kuchyni do nej uložíte potraviny a v detskej izbe ponúkne veľa miesta na hračky.

Moderne komody

Materiál komody

V súčasnej dobe sú najobľúbenejšie moderné drevené komody z masívu (buk, dub, jelša, orech, slivka) a tie lacnejšie z lamina, resp. z drevotriesky, ktorá je potiahnutá práve laminom. Výhodou komôd z lamina je okrem spomínanej priaznivej ceny aj bohatý výber dekoru a odolnosť voči vode či prachu.

Komody do spálne

Komody do spální, teda bielizníky, bývajú vyššie a spoznáte ich aj podľa hlbších zásuviek, ktoré majú okolo pol metra. Dovnútra tak bez problémov uložíte zloženú posteľnú bielizeň, zmestia sa tam pánske košele, tričko aj sveter. Súčasťou bývajú spravidla aj menšie zásuvky na drobné prádlo. Takáto komoda do spálne môže mať až 1,5 metra na výšku.

Komody do kuchyne

V kuchyni sa komody najčastejšie využívajú na skladovanie potravín, ktoré používame pri varení, či pečení. Ale môžu vám poslúžiť aj ako príborník, či miesto na ukladanie rôznych spotrebičov, vreciek či čistiacich prostriedkov v kuchyni.

Komody do detskej izby

V detskej izbe sa dnes moderné komody využívajú hlavne na ukladanie hračiek, aby sa dal rýchlo a jednoducho spraviť poriadok v celej izbe. Využiť ich však môžete aj ako miesto na ukladanie posteľnej bielizne, rôznych šiat či prádla.

Komody do predsiene

V predsieňach sú komody veľmi často využívané ako botník, poslúžia tak na skladovanie topánok, ale aj rôznych ochranných prostriedkov na topánky a samozrejme aj ako stolík. V malých bytoch tak dokážu ušetriť nemálo priestoru.

Komody do obývacej izby

Komoda si nájde svoje miesto aj v obývačke. Ak potrebujete ušetriť priestor, ale zároveň zachovať dostatok úložného priestoru, tak je pre vás komoda do obývačky tým správnym riešením. Do obývačky sa hodí najmä pekná biela komoda, ktorá môže nahradiť odkladací stolík, no dá sa použiť aj ako stolík, teda ako komoda pod tv.

Ceny komôd

Komodu môžete kúpiť prakticky v akomkoľvek obchode s nábytkom. Najväčší výber a najlacnejšie komody vďaka akciám a zľavám ponúkajú nábytkové spoločnosti ako Jysk, Ikea, Kika, Sconto, Möbelix alebo Asko. Pričom cena komôd sa odvíja od materiálu, tvaru, veľkosti či kvality spracovania. Malé lacné komody kúpite už za 20-30 eur, klasické veľké tradičné a moderné komody sa dajú nájsť v cene okolo 100-150 eur. Za luxusné komody môžete zaplatiť dokonca až okolo 1000 eur. Je teda len na vás akú komodu a za koľko si vyberiete.