Lacné šatníkové skrine – ako ušetriť?

Potrebujete skriňu, ale nemáte veľa peňazí nazvyš? Potom sa môžete poobzerať po bazároch, ale aj po lacných skriniach vo veľkých nábytkových obchodoch. Prípadne môžete svoju starú skriňu upraviť a ušetriť peniaze. Zo starej klasickej skrine môžete vďaka šikovnému stolárovi spraviť posuvnú skriňu a ušetriť tak až niekoľko stoviek eur.

Lacná šatníková skriňa

Najlacnejšie skrine 2 m vysoké, 120 cm široké a 55 cm hlboké sa dajú zaobstarať už okolo 150 eur. Takéto lacné skrine sú vyrábané z lamina a preto treba počítať aj s tým, že nemajú takú kvalitu ako skrine z masívu. Ak by ste si chceli postaviť skriňu na vlastné náklady, tak počítajte s tým, že zaplatíte viac, pretože samostatne nakúpený materiál stojí o niečo viac.

Prečo sú skrine z lamina také lacné?

Lacnú skriňa nájdete predovšetkým u predajcu, ktorý predáva vo veľkom a tak sa mu darí u výrobcu dojednať väčšiu zľavu. Použitý materiál má menšiu hrúbku (na miesto 18 mm len 16 mm). Ale hrúbka veľmi ani nevadí, ak je skriňa dobre postavená, tak niečo vydrží. Namiesto lamina sú často použité PVC fólie. Niektoré fólie nedosahujú kvality povrchu lamina, pri vhodnom prístupe to však príliš nevadí.

Pri takých cenách za skriňu nečakajte žiadne vychytávky typu: tlmené dovretie dvierok, sklopné alebo výsuvné šatníkové tyče, vnútorné osvetlenie, pohodlné triediace systémy a podobne. Šikovný domáci kutil si však niektoré veci v skrini vie sám upraviť a vytvoriť si tak skriňu podľa svojich prianí.

Kde sa dajú kúpiť lacné šatníkové skrine?

Najlacnejšie skrine nájdete vo veľkých nábytkových centrách ako sú Ikea, Kika, Asko, Mobelix, Mercury Market, či Decodom. Ak sa vám nechce chodiť po obchodoch, tak si môžete pozrieť aj ponuku eshopu ako je napríklad moebelix.sk, kde nájdete desiatky rôznych skríň.