Jednolôžkové postele pre deti i dospelých

Pre každého z nás je veľmi dôležitý kvalitný spánok a ak nemáte pohodlnú, priestrannú a kvalitnú posteľ, tak sa často dostatočne dobre nevyspíte. Ak vám teda stará posteľ už dobre neslúži, napr. preto, že je rozkývaná, alebo má len príliš malú veľkosť, tak ste na správnom mieste. My vám totiž poradíme ako správne vybrať jednolôžkovú posteľ pre deti, ale aj pre dospelých.

Moderná jednolôžková posteľ

Ako vybrať jednolôžkovú posteľ?

Hlavným parametrom pri výbere postele je výška a váha užívateľa. Od toho sa odvíja aj dĺžka a šírku, ktorú by posteľ mala mať. Zároveň je dôležitá aj výška matraca od zeme a materiál, z ktorého je posteľ vyrobená.

Ak trpíte nadváhou, alebo ste vyšší a ťažší, k najpevnejším posteliam patria tie z masívu. Drevo je vynikajúcim materiálom, ktorý je pevný a do vášho bytu vnáša kúsok prírody. Dobrou voľbou je aj kovová posteľ. Takéto modely sú teraz veľmi obľúbené, šikovne vykúzlia princeznovskú izbu z izbičku pre vašu dcéru a v prípade manželských postelí vdýchnu nový život aj spálniam.

Postele pre deti

Deťom môžete zaobstarať jednolôžkové postele v mnohých pekných prevedeniach, farbách a dizajnoch pripomínajúcich napr. automobil, loď a čokoľvek iné. Farbám ani tvarom sa medze nekladú. Oceníte isto aj jednolôžko s úložným priestorom, kde môžete uchovávať periny, oblečenie, potreby pre koníčky a mnoho iného. Úložný priestor je ukrytý buď pod výklopnou časťou postele, alebo prostredníctvom šuplíkov či poličiek pod posteľou.

Čelo postele

Aj čelá postelí môžu byť rôzne. Ak radi večer pred spaním čítate, oceníte možnosť oprieť sa o mäkké polstrované čelo. U detských postelí oceníte nielen vyššie čelo, ale aj bok postele pri stene. Posteľ je chránená pred múrom a tak vaše dieťa nebude opreté o chladnú a nepríjemnú stenu.

Kde kúpiť dobrú posteľ?

Veľký výber jednolôžkových postelí nájdete v nábytkových centrách ako Asko, Jysk, Ikea, Kika, Decodom, ale ak chcete skutočne veľký výber, tak si pozrite ponuku postelí v eshopoch ako je napríklad  alebo moebelix.sk. Pri kúpe postele samozrejme nezabudnite na kvalitný rošt a matrac, aby ste mohli spať ako v bavlnke.