Moderná detská izba

Plánujete vybaviť izbu pre vaše dieťa moderne a podľa aktuálnych trendov? Požadujete, aby bola detská izba bezpečná? Potom dajte prednosť špeciálnemu nábytku, určenému práve deťom. Detský nábytok budú vaše deti milovať – ​​presne zodpovedá ich veľkosti, požiadavkám, a môžete si vybrať aj celé farebné detské izby.  Nezabudnite ani na dostatočné množstvo úložných priestorov a tiež miesto pre odkladanie najrôznejších potrieb, hračiek a detských malieb či iných výtvorov.

Detská izba - zostava

Farby v detskej izbe

Detská izba by mala vo svojich obyvateľoch vzbudzovať príjemné pocity. Hravosť a farebnosť by mali byť tým, na čo sa zameriate pri vybavovaní izby detským nábytkom. Pri výbere farieb sa neobmedzujte. Farebný detský nábytok z lamina, ale aj z kvalitného masívu určite poteší každé dieťa.

Iné farby použite do detskej izby pre chlapcov a iné pre dievčatá. Ak chcete zostať neutrálny alebo prírodný, môžete zvoliť nábytok s lakovanou povrchovou úpravou alebo bielu farbu, ktorá je v farebných detských izbách veľmi obľúbená. Väčší výber farieb ponúkajú detské izby z lamina. Prírodný vzhľad s možnosťou namorenia do určitého odtieňa alebo farby vyberajte aj ste priaznivci detských izieb z masívu.

Detská izba podľa veku dieťaťa

Detská izbu pre najmenších vyzerá inak ako izba pre predškoláka, školáka či študenta. Málokedy sa podarí zariadiť izbu tak, aby vydržala počas celého detstva. Nebojte sa zmien, pretože dnes sú na trhu aj kvalitné lacné detské izby. V každom prípade oceníte dostatok úložných priestorov. Ak kúpite napríklad veľkú vstavanú skriňu, môžete počítať s tým, že vášmu dieťaťu bude slúžiť dlhé roky. Tiež boxy, kontajnery alebo komody môžu plniť svoju funkciu trvalo a navyše sa dajú univerzálne využiť. Praktickým riešením je aj posteľ s úložným priestorom. Staršie deti a študenti potom potrebujú aj písacie stoly a pohodlné stoličky, police a regály na knihy.

Netradičné postele, ktoré zaujmú na prvý pohľad

Dôležitým a hlavne obľúbeným prvkom detskej izby sú postele. Netradičné prevedenie postele rozvíja fantáziu detí a poskytuje pocit útulnosti a bezpečia. Rôzne tvary postelí v podobe dopravných prostriedkov, farebných postelí pre princezné alebo postele so spaním hore či klasické poschodové postele deti veľmi obľubujú. Ak tieto detské postele ešte doplníte zaujímavými obliečkami podľa záujmu dieťaťa, budú tvoriť originálnu dominantu modernej detskej izby.