Detské izby: Bezpečné a moderné

Kúpa nábytku pre deti zaberie veľa času pri plánovaní. Ako však tento proces urýchliť? Možností je viacero od drahšieho spôsobu objednania architekta, ktorý zariadi izbu presne na mieru až po kúpu kompletnej detskej izby v jednom štýle. Ak sa rozhodnete pre samostatný výber, tak porozmýšľajte nad viacúčelovým nábytkom. Napr. rôzne skrinky, ktoré slúžia na ukladanie vecí môžu pri vhodnej veľkosti slúžiť aj ako schody alebo miesto na sedenie. Ak v izbe bude viac detí, tak sú veľmi populárne aj poschodové postele.

Praktická detská izba

Bezpečnosť je prvoradá

Pri výbere sa uistite, že nábytok, ktorý kupujete, je pevný, robustný a že pri nábytku neexistuje žiadne bezpečnostné riziko spôsobené napr. uvoľnením rebríka pri poschodovej posteli a pod. Detský nábytok by mal vydržať hrubé detské zaobchádzanie.

Ak chcete použiť starý nábytok, tak sa uistite, že použité farby neobsahujú olovo. Ak sa chystáte starý nábytok novo natrieť, používajte výhradne ekologické a nezávadné farby.

Moderný a nadčasový štýl detskej izby

Môže sa zdať, že výber detského nábytku nie je dôležitý pre správny vývoj Vášho dieťaťa, ale opak je pravdou. Najskôr premyslite ako dlho chcete, aby nábytok Vašim deťom slúžil. Deti rastú a vyvíjajú sa úžasne rýchlo. Ich vkus sa mení veľmi rapídne počas krátkej doby. Ak nechcete detský nábytok meniť veľmi často, tak by ste mali kupovať skôr nadčasový a univerzálny nábytok. Detský nábytok, ktorý je tematicky zameraný vydrží často len krátku dobu. Vaše dieťa nebude chcieť v 15 tich rokoch spať v posteli v tvare autíčka. Ale naopak vaše 5 ročné dieťa môže takú posteľ milovať.

Moderná detská izba pre študenta
Lacná detská izba
Chlapčenská detská izba

Ďalšou možnosťou, ktorú niektorí výrobcovia ponúkajú, je detský nábytok, ktorý sa svojím dizajnom približuje k nábytku, ktorým si zariadite celý dom. Takéto bývanie potom pôsobí veľmi celistvo.

Nezabudnite použiť v detskej izbe farby – farebnú posteľnú bielizeň, vankúše alebo hračky. Sedacie vaky dodajú izbe vzhľad, ktorý bude Vaše dieťa milovať.

Detská izba pre dievča