Detská izba pre školáka

Ak doma malé dieťa, ktoré po letných prázdninách nastúpi prvýkrát do školy, tak isto rozmýšľate nad tým ako zariadiť detskú izbu pre školáka. Ako ale zmeniť izbu tak, aby sa v nej dobre učilo a zároveň pripravovalo do školy? Pri výbere nábytku do novej detskej izby nezabúdajte na to, že by mala spĺňať nielen požiadavky na študijné prostredie, ale stále by mala poskytovať aj nejaký ten priestor na hranie.

Zelená detská izba

Dobrý oddych zaručí kvalitná detská posteľ

Hneď keď vaše dieťa zasadne do školských lavíc, tak po náročných dňoch potrebuje aj miesto na kvalitný a plnohodnotný spánok. V detskej izbe teda nemôže chýbať kvalitná detská posteľ, na ktorej bude môcť vaše dieťa odpočívať. Detskú posteľ môžete kúpiť klasickú, teda jednolôžko, s úložným priestorom alebo bez neho. A keďže dnes nie je úložných priestorov nikdy dosť, tak sú veľmi žiadané. Posteľ s zásuvkou je teda dobrým riešením. Uložíte do nej vankúše, periny či iné veci, ktoré v detskej izbe nemusia byť vždy po ruke. Ak máte viac detí a málo priestoru, tak môžete kúpiť poschodovú posteľ posteľ, prípadne vyvýšenú posteľ, ktorá ponúka viac úložného priestoru. Postele môžu byť kombinované s priestorom pre hranie, čo sa deťom veľmi páči. Poschodové postele sú medzi deťmi veľmi obľúbené, pretože väčšina detí túži spať niekde hore. Navyše poschodové postele sú často multifunkčné riešenie a poskytujú praktické, ale aj hracie prvky.

Všetko však záleží na vašom vkuse a finančných možnostiach. Dôležitý je aj priestor, ktorý v detskej izbe pre posteľ, či postele máte.

Stôl a stolička do detskej izby

Veľmi dôležitým prvkom v každej detskej izbe pre školáka je písací stôl a stolička. Stôl môže byť klasický, rohový aj moderný výškovo nastaviteľný. Pričom práve výškovo nastaviteľný, resp. rastúci stôl je veľmi dobrou a výhodnou alternatívou, pretože ho môže dieťa využívať až do dospelosti. Pri tomto type stola môžete regulovať jeho výšku podľa vašich potrieb, niektoré stoly dokonca poskytujú aj nastaviteľným sklonom písacej dosky. Ak nemá váš vybraný stôl zabudované úložné priestory, tak k nemu odporúčame zaobstarať posuvný kontajner so zásuvkami, ale na odkladanie školských potrieb dobre poslúžia aj rôzne poličky či upravené vstavané skrine.

K stolu by malo mať dieťa aj kvalitnú výškovo nastaviteľnú stoličku. Pri výbere stoličky nezabúdajte ani na rôzne nastavenia opierky chrbta a hlavy. Samotný stôl v detskej izbe umiestnite k onku a nezabúdajte ani na vhodné osvetlenia kvalitnú stolnú lampu.