Detská izba pre prváka

Keď vaše dieťa nastupuje do školy tak potrebuje, aby ste mu v izbe okrem priestoru na hranie vytvorili aj priestor na učenie, kde sa bude učiť písať, čítať aj počítať. Študijný kút by mal byť zložený z písacieho stola, ukladacieho priestoru a samozrejme aj nejakej tej stoličky, na ktorej sa dobre sedí. 

Detská izba pre študenta

Izba podľa povahy dieťaťa

Pri výbere nábytku do izby sa samozrejme riaďte aj temperamentom dieťaťa, inú izbu vyberajte pre športovca, inú pre umeleckú dušu. Inú samozrejme pre chlapcov a inú pre dievčatá. Ak vášmu malému školákovi skrášlite izbu, tak sa mu možno bude aj do školy chodiť oveľa radšej, lebo učenie v takejto izbe mu nebude veľmi prekážať.

Nezabúdajte na osvetlenie

Nezabúdajte však ani na dobré osvetlenie priestoru na učenie. Sústredenie na čítanie alebo písanie je pre dieťa stále náročné, a preto sa snažte vytvoriť priestor na učenie tak, aby v ňom nebolo príliš veľa vecí, ktoré rozptyľujú pozornosť. Pre dobrú regeneráciu a príjemné ranné vstávanie určite pomôže posteľ s dobrým matracom.

Polohovacie stoly a stoličky

Ak chcete, aby nábytok rástol s vašim dieťaťom, tak môžete investovať do polohovacieho stolu a stoličky, ktoré vám v budúcnosti ušetria náklady. Dbajte samozrejme aj na ergonómiu, aby sa dieťa zbytočne nemuselo hrbiť alebo fungovať v neprirodzených polohách.

Kde kúpiť izbu pre školáka?

Ako najľahšia možnosť sa ponúka zájsť do najbližšieho nákupného centra s nábytkom ako Ikea, Kika, Mobelix, Asko, Jysk či Decodom a tam niečo vybrať. Ak však chcete väčší výber a nepotrebujete vidieť nábytok naživo, tak môžte skúsiť aj kúpu detskej izby a detského nábytku cez internet, napr. v eshope moebelix.sk, kde môžete vďaka dobrým cenám aj niečo ušetriť.