Úložný priestor v kúpeľni: skrinky, police a organizéry

V každej kúpeľni potrebujeme miesto na odkladanie kozmetiky, hygienických potrieb, drobného vybavenia, náhradných uterákov a mnohých ďalších vecí potrebných pri každodennom použití kúpeľne. Ako ale zorganizovať skladovacie systémy tak, aby ste mali všetko po ruke a zároveň sa vyhli chaosu a neporiadku?

Skrinky do kúpeľne

Pri zariaďovaní kúpeľne sa okrem dekoru treba zamerať aj na funkčnosť interiéru. Úložný priestor je totiž neoddeliteľnou súčasťou každej kúpeľne alebo WC. Dômyselne usporiadané skrinky, police a vešiaky umožňujú pohodlné každodenné používanie. Správne premyslené miesto pre kozmetiku, práčku, uteráky a iné kúpeľňové doplnky umožňuje usporiadať predmety tak, aby boli ľahko dostupné vtedy, keď ich potrebujeme používať. A nie na druhej strane miestnosti a zároveň, aby sa v nich dal ľahko udržiavať poriadok.

Kúpeľňové skrinky pod umývadlo

Priestor pod umývadlom vytvára priestranné miesto pre skrinky, zásuvky a police, do ktorých sa bez problémov zmestí kozmetika, všetky kúpeľňové doplnky a dokonca aj zásoba uterákov a toaletného papiera. Podľa názorov užívateľov sú oceňované najmä zásuvky pod umývadlom, ktoré maximálne využívajú dostupný priestor a zároveň umožňujú ľahký prístup ku každej časti skrinky.

Skrinky pod umývadlo sú dobrou voľbou do malých interiérov aj do veľkých kúpeľní. Umožňujú vám mať tie najpotrebnejšie veci vždy na dosah ruky. Do malých kúpeľní odporúčajú interiéroví dizajnéri nábytkové zostavy pozostávajúce z umývadiel na dosku a kompatibilných závesných podumývadiel. Toto riešenie umožňuje optimálne využitie každého dostupného fragmentu priestoru a zároveň zaručuje technické a štylistické prispôsobenie.

Nábytok do kúpeľne

Skrinky so zrkadlovou prednou stranou

Multifunkčné riešenie spájajúce úložný priestor s veľkou zrkadlovou tabuľou robí zrkadlové skrinky čoraz obľúbenejšími. V malej kúpeľni je niekedy ťažké nájsť nad umývadlom miesto pre priestrannú závesnú skrinku a veľké zrkadlo zároveň.

Bočná kúpeľňová skrinka na stenu

Závesné bočné skrinky sa zvyčajne používajú na menej často používané predmety, náhradné uteráky alebo domáce chemikálie. Široká škála veľkostí a tvarov bočných skriniek vám umožní ich pohodlné prispôsobenie vašim potrebám. Vysoké závesné stĺpiky, bočné spodné alebo horné skrinky sa zmestia do akéhokoľvek dostupného priestoru.

Spodné bočné skrinky môžete využiť nielen na odkladanie kozmetiky a čistiacich prostriedkov, ale aj ako koše na bielizeň. A ak potrebujete veľký úložný priestor, tak sa oplatí skombinovať viacero skriniek a väčší modul usporiadať ako obloženie od podlahy až po strop na jednu stenu alebo ako radu skriniek napríklad nad vaňu.

Závesné skrinky do kúpeľne nad práčku

Priestor nad práčkou väčšinou zostáva nevyužitý. To sa dá ľahko zmeniť inštaláciou špeciálne skonštruovanej kúpeľňovej skrinky, ktorá nad ňou vyplní priestor. Pri tomto type kúpeľňového nábytku môže byť predná časť práčky odkrytá alebo skrytá za rovným čelom (to je dobrá možnosť, keď máme pohodlný priestor na otvorenie dvierok). V hornej časti majú skrinky nad práčkou väčšinou buď police uzavreté dvierkami alebo väčšiu priestrannú skrinku, ktorá slúži ako kôš na špinavé prádlo.

Ak je však v kúpeľni málo miesta a vysoká konštrukcia nad práčkou by mohla opticky prehlušiť interiér, tak ďalšou možnosťou je zavesiť nad seba systém políc alebo košov. Ide o jednoduché, no veľmi funkčné riešenie, ktoré vám umožní pohodlne usporiadať priestor nad práčkou.

5/5