Poličky a police na stenu

V žiadnom interiéri sa nezaobídete bez poličiek. Poličky sa v bytoch používajú hlavne na ukladanie najrôznejších predmetov, od praktických po dekoratívne. Používajú sa napríklad aj v kúpeľni alebo na WC, kde môžete mať celú radu umývacích či kozmetických prípravkov, ktoré treba niekam uložiť. Všetko proste nie je možné vyriešiť iba skrinkami a niekedy je lepšie použiť poličku.

Policka do obyvacky - na stenu

Skrinka alebo polička?

Mnoho predmetov alebo prípravkov potrebujeme denne, niekedy aj viackrát, a preto by ich umiestnenie v skrinke bolo zrejme veľmi nepraktické a nepohodlné. Pri výbere poličiek do bytu treba najprv poznať účel, na aký bude polička slúžiť.

Uchytenie poličky

Podľa veľkosti a hmotnosti predmetov potom musíte vybrať materiál, ale aj systém zavesenia. Pritom je takisto dôležitý charakter múru, do ktorého budete zabudovávať úchytky. Napríklad v panelovej stene si vystačíme s bežnými hmoždinkami a skrutkami, naproti tomu do mäkšieho muriva, ako je tehla treba použiť viac špeciálnych úchytov, ktoré zabránia vytrhnutiu zo steny.

Poličky do obývačky či detskej izby

Najväčšia ponuka poličiek je samozrejme do obývačiek, kuchýň či detských izieb . Z hľadiska väčšej nosnosti sú výhodnejšie poličky so zosilnenou konštrukciou napríklad v tvare “V”, alebo väčších rozmerov, pri ktorých je viac odkladacích plôch. Tieto väčšie poličky majú pochopiteľne aj viac miest na uchytenie, aby sa celková váha rozložila do viacerých bodov. Do detských izieb dnes môžete vyberať detské drevené poličky vyrobené z nezávadných prírodných materiálov s povrchovou úpravou kvalitnými farbami a lakmi. Poličky do detskej izby bývajú zdobené ručne maľovanými rozprávkovými hrdinami alebo obrázkami obľúbených zvieratiek.

Poličky do kúpeľne alebo wc

Ak budete riešiť kúpeľňové či záchodové priestory, tak si môžete vybrať z pestrej palety najrôznejších originálnych závesných i rohových poličiek, ale aj ďalších praktických doplnkov. Ich moderný dizajn a použitý materiál zaručuje vysokú úroveň hygieny a ľahkú údržbu.