Nábytok z drevených paliet

Palety sa v posledných rokoch stali novým fenoménom. Ešte pred pár rokmi málokoho napadlo, že by sa dali využiť na účely bývania. A pozrite sa dnes. Na internete nájdete nápady do interiéru, na záhradu aj do verejných priestorov. Nábytok z drevených paliet je vkusný, jednoduchý, ale hlavne originálny. Náklady naň sú tiež naozaj nízke. Palety si môžete kúpiť za bagateľ a niektorí z vás ich isto dokážu zohnať úplne zadarmo.

Konferenčný stolík z paliet

Interiér z paliet

Chcete stolík? Určite dokážete vyrobiť odkladací alebo nočný stolík. Stačí len priložiť dve Europalety k sebe, zaistiť je a pripevniť na ne kolieska, aby ste mohli so stolčekom ľahko pohybovať. Potom už len pretrieť farbou, ktorá sa vám páči a máte jedinečný kus nábytku. Je nám jasné, že takýto nábytok nevydrží večne. Ak sa vám však prestane páčiť, jednoducho si vyrobíte iný, podľa svojich momentálnych predstáv.

Stolík z paliet

Ak sa rozhodnete, že si vyrobiť posteľ, tak potom by bolo najvhodnejšie, aby ste si zohnali dostatok molitanu a dali ho na palety, alebo použili kvalitný matrac, cez ktorý už potom stačí len prehodiť prestieradlo a vaša posteľ je hotová.

Exteriér z paliet

Zaujal vás skôr záhradný nábytok? Jeho výroba tiež nie je vôbec zložitá. Za krátku chvíľu môžete mať vytvorené stoličky, stolík alebo iné variácie nábytku na sedenie na terasu či pergolu. Záhradný nábytok, ktorý sa dá zohnať v obchodných domoch nepatrí medzi lacnú záležitosť, a preto mnoho ľudí isto ocení tzv. “Paletový hit”, ktorý vyjde len na pár eur, ale výsledok je často lepší ako práca niektorých profesionálov.

Chcete ešte niečo originálnejšie? Zapojte trochu fantázie a vytvorte si pracovný stôl, schody alebo odkladaciu stenu na závesné kvetináče. Fantázii sa medze nekladú.