Rohožky pred dvere

Ak nechcete mať doma mokré, špinavé či zabalené podlahy, tak potrebujete pred dvere rohožku. Dobrá rohožka dokáže zachytiť až 80 percent nečistôt, ktoré domov na topánkach prinesieme. Ako si ale vybrať správnu rohožku? My vám s tým poradíme. V našej ponuke nájdete kvalitné rohožky pred dvere, ktoré sú vhodné do bytov, kancelárií či domov. Tieto rohožky majú väčšinou menší rozmer a niektoré z nich môžu mať aj vtipný originálny motív.

Rohozka kamen

Ako vybrať rohožku?

Rohožka by mala byť veľmi odolná a vyrobená z veľmi kvalitných materiálov. Najčastejšie sa teda používajú syntetické vlákna alebo guma, v niektorých prípadoch sa rohožky vyrábajú aj z prírodných materiálov ako juta, bambus či kokos. Vnútorné rohožky nemusia byť tak veľmi prepracované ako vonkajšie, keďže sa predpokladá, že ľudia sa zbavia väčšiny nečistôt už na vonkajšej rohožke.

Rozmery rohožky pred dvere

Rozmery rohožky udávajú požiadavky na účelnosť a vzhľad. Veľkosť rohožky môžeme upravovať podľa toho koľko máte pred dverami priestoru. Optimálne rozmery na základné očistenie topánok poskytne rohožka s rozmermi 60×90 cm.

Rohožky pred domom či panelákom

Pre vstupom do domu či paneláku býva často kovová rohožka (občas v kombinácii s drevenou), ktorá slúži k tomu, aby odstránila najhrubšiu špinu z podrážok topánok. Slúži teda na odstránenie blata, hliny, piesku alebo snehu v zime. Vonkajšie rohožky bývajú veľmi kvalitné a prakticky nerozbitné keďže ich denne používa množstvo ľudí.

Rohožka pred bytom

Potom keď si topánky oškrabete od blata a iných nečistôt pred domom či bytovkou, tak dôjdeme až k vstupným dverám do bytu, kde by mala byť kvalitná rohožka. Do vnútorných priestor odporúčame používať rohožky z hrubších vlákien v kombinácii s gumou alebo prírodné rohožky z trstiny či kokosových vlákien. Rohožka môže byť aj zo syntetických vlákien a gumy, či prírodných materiálov typu juta či bambus. Pred bytom sú v poslednom čase obľúbené aj rôzne zábavné rohožky.

Rohožka v predsieni

Ak sa rozhodnete, že zrušíte vyzúvanie topánok v byte, tak je vhodné mať pripravenú jednu najjemnejšiu rohožku ešte priamo v hale alebo v predsieni. Rohožka by súčasne mala byť vybavená gumovou vrstvou, aby sa nekrčila a nekĺzala po podlahe.

Interaktivna rohozka

Cena rohožky

Najlacnejšie rohožky pred dvere sa dajú kúpiť už od 5 eur. Pričom ak chcete peknú dizajnovú rohožku a zaujať aj svojich susedov, tak za rohožku zaplatíte okolo 15 až 30 eur. Najdrahšie moderné rohožky z kvalitných materiálov môžu dokonca stáť až 50 eur. Nezabúdajte však ani na to, že keď kúpite dobrú rohožku, tak ušetríte za čistiace prostriedky.

   Pozrieť rohožky v internetovom obchode