Sušenie bielizne v malej kúpeľni

Aj keď máte malý byt a tým pádom aj malú kúpeľňu, tak nemusíte zúfať, pretože aj v menších kúpeľniach môžete ľahko usušiť bielizeň, bez toho aby ste museli mať starý závesný systém zo šnúr. Poďme si teda povedať ako na to. Malá kúpeľňa má svoje obmedzenia. Aj keď človek vymyslí veľa šikovných riešení, vďaka ktorým ľahko vykompenzuje nedostatok priestoru v kúpeľni, tak predsa len usušiť bielizeň je v menšej kúpeľni problém. Vďaka šikovným vylepšeniam uvedeným nižšie v článku môžete tento problém elegantne vyriešiť.

Sušiak nad vaňu

Sušiak na bielizeň

Medzi najobľúbenejšie riešenia patrí závesný systém za okno v kúpeľni. Je pravdou, že musíte mať v kúpeľni väčšie okno a to najlepšie dvojkrídlové a potom tento záves funguje úplne dokonale. Veľkou výhodou je tiež to, že vďaka tomuto riešeniu si nezvyšujete vlhkosť v kúpeľni a tak nemusíte zbytočne vetrať. V týchto zimných mesiacoch je to naozaj problémom, pretože sa zbytočne odoberá vykúrené teplo.

Netradičný sušiak na bielizeň

Ďalším riešením sú závesné systémy, ktoré môžete upevniť k stropu, alebo okolo múrov v kúpeľni. Ich výhoda je veľkosť, ktorá nie je tak dominantná ako u systémov so šnúrami a určite aj elegantnosť tohto riešenia. Nevýhodou je to, že potrebujete aspoň tri, aby ste zavesili napríklad celú práčku pre štvorčlennú rodinu.

Sušiak nad vaňu

Nech už si zvolíte akýkoľvek systém, tak dbajte na to, aby vám korešpondoval s dizajnom vašej kúpeľne a šiel ľahko skladať, aby vám bez prádla nezaberal príliš miesta, ktoré je v malej kúpeľni naozaj vzácnosťou.