Kusové koberce do moderných domácností

Veľkým celoplošným kobercom, ktoré sú plné prachu už dávno odzvonilo. Koberce totiž nahradili plávajúce podlahy. Holé podlahy však nie sú veľmi útulné, a preto sa čoraz viac do popredia dostávajú kusové koberce. Práve kusové koberce totiž plnia úlohu dekorácie, ale zároveň vyvolávajú pocit domova.

Zelený kusový koberec

Veľká výhoda kusových kobercov je aj v tom, že sa lepšie udržujú v čistote. Veľmi obľúbené sú však aj preto, že dokážu dobre zahriať nohy.

Kusové koberce do každej izby

Kusové koberce môžete umiestniť k posteli, na pohovku alebo ku kreslu. Rovnako tak sú užitočné pod jedálenským stolom – aj keď na tomto mieste je potrebná častejšia údržba. Ani v detskej izbe by kusový koberec nemal chýbať – najmä ak sú deti ešte malé a väčšinu času strávia na zemi. Kusový koberec sa využíva v odlišnej forme aj v kúpeľniach. Jediné miesto, kde nie je kusová koberec príliš praktický je kuchyňa.

Dizajn koberca a interiéru

Pomocou kusového koberca môžete zamedziť v rizikových miestach poškodeniu podlahy. Zároveň kusový koberec plní aj dekoračnú úlohu. Na výber máte celú rad dizajnov aj vzorov, ktoré môžete ľahko zladiť s ostatnými bytovými doplnkami. V dnešnej dobe sa najčastejšie môžete stretnúť s kobercami s vysokým vláknom.

Prírodné alebo syntetické koberce?

Všeobecné môžete pri voľbe kusových kobercov vyberať medzi prírodnými a syntetickými materiálmi. Všetky ich vlastnosti vypovedajú o tepelnej izolácii, vzhľade, dotyku i údržbe. Pričom je určite ľahšie udržiavať koberec s krátkymi vláknami. Kusový koberec môžete však oveľa ľahšie prenášať, čistiť i vysávať. Prírodné materiály sú podstatne drahšie, ale na druhej strane majú dlhšiu životnosť.