Chcete vylepšiť váš interiér? Poradíme vám, ako si vybrať vhodný koberec

Každý chce mať svoj domov zariadený tak, aby sa v ňom cítil príjemne a komfortne. Jedným zo spôsobov, ako dodať interiéru útulnosť, sú práve koberce. Ide o perfektný doplnok do každej miestnosti, ktorý disponuje množstvom výhod. No viete, ako si vybrať vhodný koberec?

Moderný koberec do obývačky

Len máločo sa vyrovná pocitu, keď máte pod nohami mäkký a príjemný koberec. Najlepšie na tom je, že vďaka širokej ponuky rôznych kobercov môžete tento pocit zažívať skutočne kdekoľvek. Nech už sledujete televíziu, robíte si rannú hygienu alebo varíte, stojte na koberci, ktorý vám bude nielen príjemný, ale zároveň sa stane perfektným doplnkom.

Koberce vám v domácnosti či v kancelárii poskytnú množstvo výhod, medzi tie najkľúčovejšie patria:

  • lepšia akustika v miestnosti
  • minimalizácia pádov a pošmyknutia
  • teplejší a útulnejší domov
  • tlmenie zvuku v bytovom dome
  • menej prachu

Ako si vybrať koberec?

Koberce sú dnes dostupné v rôznych štýloch, farbách, materiáloch a prevedeniach. Preto môže byť náročné vybrať si taký kúsok, ktorý dokonalo zapadne do vášho interiéru. Spoľahnite sa na ponuku internetového obchodu https://krasnekoberce.sk, z ktorej si jednoznačne vyberiete.

Pri výbere koberca v prvom rade zvážte veľkosť miestnosti, do ktorej ho plánujete položiť. Malé koberce majú schopnosť vytvárať akcent a definovať priestor, zatiaľ čo veľké koberce môžu miestnosti dominovať. Máte veľkú obývačku, v ktorej je výrazná sedačka? Zabudnite na veľký a masívny koberec, navzájom by sa rušili. Pred samotným výberom si vždy zmerajte plochu, na ktorú chcete koberec umiestniť.

Druhým krokom je výber štýlu a farby. Tento krok je zároveň aj tým najdôležitejším, keďže vybraný koberec môže úplne zmeniť vzhľad miestnosti. Pre moderný vzhľad siahnite po geometrických tvaroch, k rustikálnemu štýlu sa zas hodia ornamenty. Alebo preferujete skôr minimalistický štýl? V tom prípade budú ideálne jednofarebné koberce v prírodných farbách. Luxus a exkluzivitu zas získate s perzským kobercom či s kobercom s mramorovým prevedením.

Veľmi podstatný je aj výber materiálu, ktorý udáva nielen vzhľad, ale tiež vhodnú údržbu. Syntetické materiály sú odolnejšie a cenovo dostupnejšie, taktiež sú jednoduché na údržbu. Naopak, vlna je síce na údržbu náročnejšia, no lepšie reguluje teplotu v miestnosti. Zvážte, v akej časti domu bude koberec položený. Ak sú to často používané miesta ako chodba či schody, stavte na vysoko odolný materiál a kvalitné prevedenie. Nezabudnite aj na koberce s protišmykovým spodkom, ktoré sú vhodné napríklad na chodbu či do detskej izby.

No a v neposlednom rade berte do úvahy svoj rozpočet. V ponuke internetového obchodu https://krasnekoberce.sk nájdete exkluzívne aj klasické koberce v rôznych cenových kategóriách. Spravte si z výberu koberca kreatívnu a zábavnú činnosť a staňte sa na chvíľu interiérovým dizajnérom!

5/5