Tipy a triky na zatraktívnenie obývacej izby

Jeseň je už v našich končinách v plnom prúde a viacerí z vás už uvažujete, ako si skrášliť interiér, v ktorom budete tráviť viac času ako v letných mesiacoch. Jeseň je krásnym ročným obdobím, ktoré hýri farbami, avšak zároveň je veľmi chladným a premenlivým ročným obdobím. Ak plánujete práve teraz zatraktívniť obývačku, máme pre vás pár tipov, ako na to.

Moderná obývačka

Travertínový obklad

Stena za televízorom a obývacou stenou aj napriek tomu, že býva väčšinou v ústraní obývacej steny a televízora, je v miestnosti stredobodom pozornosti. Každý pri vstupe do obývačky pozerá, akú máte obývaciu stenu, ale aj akú farbu alebo tapetu ste si zvolili na stenu za nábytkom v obývačke.

Ak vás ani tapety ani bielenie steny nelákajú, skúste si zatraktívniť steny v obývačke štýlovým travertínovým obkladom. Travertín je prírodný kameň, ktorého neoceniteľnými vlastnosťami sú pevnosť, nadčasovosť, luxus a zároveň farebná stálosť. S travertínovým obkladom to v obývačke netreba preháňať. Stačí jedna stena obložená štýlovým travertínovým obkladom a vaša obývačka bude pôsobiť luxusne a nadčasovo. A to predsa každý z nás chce! Prírodné farby prírodného obkladu travertín zmodernizujú nielen obývacie priestory, ale aj predsiene, či schodište.

Huňaté dlhovlasé koberce

Ak v obývačke nemáte koberec, teraz je ten správny čas nejaký kúpiť. Odporúčame huňaté kusové dlhovlasé koberce farebne ladiace k stenám a k dekoráciám použitých v miestnosti, ktoré tam plánujete ponechať. Oceniť oceníte smotanový koberec, koňakový koberec, béžový koberec, terakotový koberec. Takéto koberce sa hodia aj k odolnej interiérovej dlažbe vyrobenej z kvalitného travertínu.

Huňaté koberce umiestňujte pod konferenčný stolík, čiže pred sedačku a ak máte v obývačke aj čítací kútik, jeden takýto koberček dajte aj tam.

Nový obraz a dekoračné vankúše

Obývaciu izbu zatraktívnite aj novým obrazom nad sedačku a novými dekoračnými vankúšmi. Pri výbere obrazu dávajte pozor, aby nebol príliš ťažký a dal sa dobre zavesiť. Ak máte v obývačke dlažbu, určite by se neboli radi, keby vám obraz padol na zem a poškodil dlažbu. Vtedy by vám neostávalo nič iné, len si objednať nové tmely, ktoré vám zatmelia praskliny v dlažbe a zabránia jej ďalšiemu znehodnoteniu. Čo sa týka vzoru obrazov, uprednostňujte prírodné motívy – lúky, lesy, polia, západy slnka na lúke a kvety.

A aké dekoračné vankúše vyberať? Uprednostňujte huňaté teplé dekoračné vankúše, resp. pletené vankúše.