Kusové koberce do bytu

Nič nezohreje a nespríjemní interiér tak ľahko ako rôzne bytové textílie. Pri kobercoch to platí dvojnásobne. Vyrábajú sa totiž v mnohých rôznych typoch, ktoré sa líšia veľkosťou, tvarom, motívom, ale aj materiálom. Aký koberec si teda vybrať? Čo pri výbere zohľadniť? S týmto a možno aj s niečim iným vám poradíme v tomto článku.

Zelený koberec

Koberce v interiéri plnia hneď niekoľko funkcií. Veľmi dobre pohlcujú prach a nečistoty, tlmia hluk, zlepšujú akustiku v miestnosti a sú príjemné aj na dotyk. V neposlednom rade skrátka vyzerajú dobre. Často sa zdá, ako by miestnosť nebola kompletná bez koberca. Jeho pridanie zmení vzhľad celej miestnosti.

Koberce do každej miestnosti

Koberce sa dajú využiť prakticky v akejkoľvek izbe. Rohožky najčastejšie využijete v predsieni, praktické predložky v kúpeľni a celoplošné či kusové koberce určite v obývacej izbe a spálni. Práve v spálniach sa malé koberčeky hodia ako predložky pred posteľ, aby ste ráno mohli z vyhriatej postele vstať bosou nohou na niečo hrejivé a jemné.

Estetickú funkciu skvele zastanú aj v obývacej izbe. Je pekné, keď ich zladíte do jednej farby s dekoratívnymi vankúšmi alebo závesmi, prípadne môžete v tejto farbe pridať aj dominantnú vázu alebo misu.

Dekoratívne koberce

Ak dávate prednosť plávajúcej podlahe či dlažbe, ale na druhej strane chcete interiér trochu zútulniť a zatepliť, skúste popremýšľať aspoň o kusovom dekoratívnom koberci. Môžete skúsiť syntetické materiály aj ručne tkané bavlnené koberce.

Interiér vám môžu zútulniť i ďalšie bytové textílie. Stavte napríklad na prikrývky alebo záclony a závesy. Skúsiť môžete aj niečo menej tradičné. U niektorých ľudí sú v poslednej dobe veľmi populárne rôzne kože. Kravská koža je prirodzene odolná a vydrží vám mnoho rokov. V zime určite oceníte aj mäkkučkú ovčiu kožu, po ktorej sa veľmi dobre chodí aj naboso.