Záhradné slnečníky

Hľadáte kvalitný slnečník do záhrady a neviete sa rozhodnúť, ktorý si vybrať? Ak je vaša odpoveď áno, tak ste na správnom mieste. Na našom webe totiž nájdete moderné záhradné slnečníky, ktoré vás zaujmú svojim vzhľadom, ale aj kvalitou. Ak vás teda trápia horúčavy a chcete si užívať vytúžený tieň, tak je správny čas vybrať si záhradný slnečník. Poradíme vám aký materiál, tvar, či poťah slnečníku zvoliť, prípadne akú veľkosť by mal mať záhradný slnečník.

Zahradny slnecnik

Materiál a konštrukcia záhradného slnečníku

Pri kúpe slnečníku by ste určite mali pozerať aj na materiál, z ktorého je vyrobený. Lacné malé záhradné slnečníky sú vyrobené z plastu a majú premokavý textilný poťah, čo nie je veľká výhra. Ak chcete naozaj kvalitný záhradný slnečník, tak sa poobzerajte po kovových (napr. z duralu), drevených či bambusových slnečníkoch. Ideálne je tropické drevo, ktoré je odolné voči vlhkosti, napr. eukalyptové. Ak chcete mať slnečník na záhrade celé leto, tak sa určite poobzerajte po nepremokavých a stálofarebných slnečníkoch, ktoré zvládnu dlhodobo aj horšie počasie.

Moderny zahradny slnecnik

Veľkosť slnečníka

Ak má slnečník poskytovať dostatočný tieň, tak by mal mať priemer aspoň tri metre. Jeho veľkosť však primárne závisí od toho na čo ho chcete využiť. V prípade, že ho chcete využiť ako tienenie pre záhradný stôl, tak musí byť väčší ako keby ste ho chceli využiť pre záhradné lehátko pri bazéne. Všeobecne odporúčame radšej väčší slnečník, ktorý môže poskytnúť dostatočný tieň aj viacerým osobám.

Stojan záhradného slnečníku

Základom každého záhradného slnečníku je stojan. Veľký slnečník potrebuje dostatočne stabilný stojan, aby sa zbytočne nehýbal a vydržal aj nápor prípadného vetru. Vybrať si môžete zo záhradných slnečníkov, pri ktorých je stojan možné naplniť vodou alebo pieskom, a slnečníkov, ktoré sa dajú ukotviť napevno. Pri svojom výbere samozrejme uvažujte aj nad tým ako často chcete slnečník premiestňovať, každé kilo navyše vám prinesie len starosti navyše.

Spôsob otvárania záhradného slnečníku

Čím väčší slnečník budete kupovať, tým dôležitejšie je ako sa otvára. Je proste rozdiel otvárať slnečník s priemerom 1 meter a slnečník, ktorý ma priemer 5 metrov. U väčších slnečníkov sa odporúčame pozrieť po lankovom systéme s kladkou a závažím. Pri menších slnečníkoch vám stačí push-up systém alebo kľuky.

Poťah alebo látka záhradného slnečníku

Poťah slnečníka často rozhoduje o tom, aký komfort bude slnečník poskytovať. Ak chcete od slnečníka dobrú ochranu pred dažďom, tak sa určite poobzerajte po nepremokavých impregnovaných poťahoch. Pevná kombinácia textílie a laminátu zaistí, že slnečník bude mať stály tvar. Vo farbách sa medze nekladú, ale všeobecne platí, že pestrofarebné poťahy sa hodia predovšetkým na menšie záhradné slnečníky.

Moderný lampový záhradný slnečník

Dizajn slnečníku

Okrem klasických kruhových stojacích slnečníkov dnes môžete v obchodoch vidieť aj rôzne polkruhové slnečníky, prípadne obdĺžnikové záhradné slnečníky, ktoré nezaberajú toľko miesta. Záhradné slnečníky sa dnes proste vyrábajú v mnohých atypických tvaroch, a tak si môžete vyberať naozaj podľa vašej fantázie. Nemusíte sa dokonca báť ani o stabilitu rôznych tvarov, u všetkých je totiž stabilita dôkladne vyriešená kvalitným stojanom. V poslednej dobe je veľmi obľúbený moderný lampový slnečník, ktorý je obľúbený hlavne pri záhradných lehátkach.

Cena záhradného slnečníku

V niektorých supermarketoch a na tržniciach sa dajú kúpiť najlacnejšie slnečníky na terasu alebo balkón sa dajú kúpiť už za 10 eur. U takto lacných slnečníkov však nemôžete očakávať vysokú kvalitu, ak chcete niečo lepšie tak si priplaťte aspoň dvojnásobok ceny. Lacné slnečníky môžete kúpiť napr. aj v akcii a výpredajoch v internetových obchodoch so záhradným nábytkom. Ak plánujete kúpiť závesný slnečník s hliníkovou konštrukciou, tak si zaplatíte okolo 50 eur. Luxusné slnečníky so zabudovaným svetlom môžu stáť dokonca až pár stoviek eur.