Vianočná výzdoba do bytu

Už sa nám zase blížia Vianoce a okrem pohodovej atmosféry k nim neodmysliteľne patrí aj výzdoba. Dekorácií, ktorými si môžete skrášliť byt alebo dom je naozaj veľa, a aj keď sa na trhu každý rok objavujú nové a nové výrobky, niektorí z nás stále vsádzajú na tradičný adventný veniec a stromček. Ak chcete nejakú zmenu, tak si vyberte vianočné dekorácie v internetovom obchode.

Vianočné dekorácie

Adventný veniec

Presne mesiac pred Vianocami začína advent – doba, kedy sa dospelí začínajú pripravovať na Vianoce a deti nedočkavo odpočítavajú príchod Ježiška. Adventný veniec si pokojne môžete vyrobiť sami doma aj keď vetvičky z ihličnanov robia často veľký neporiadok. Navyše sa musí nakúpiť veľká kopa vecí, na ktoré už často nezostáva čas. Odmenou pre vás však bude pohľad na krásny adventný veniec, ktorým sa môžeme pochváliť všetkým vašim návštevám. Pre tých, ktorí nemajú náladu veniec vyrábať, nezostáva ako ho kúpiť.

Každý týždeň potom postupne zapaľujete sviece, až kým vám nehoria na Vianoce všetky štyri. Ale to najdôležitejšie na čo nesmiete zabudnúť je zhasínať sviečky, keď odchádzate z domu a nenechávať ich bez dozoru, pretože inak by sa vám mohol rozsvietiť celý dom aj bez vianočných svetielok.

Vianočný stromček

Na Vianoce by nemal v žiadnej domácnosti chýbať pekný vianočný stromček. Táto krásna ozdoba síce narobí neporiadok, ale nádherne prevonia byt lesnými vôňami, či už je to borovica, jedľa alebo smrek. Jediné, čo domov neprevonia je umelý stromček. Ten je ale z iného hľadiska o niečo praktickejší – lepšie sa na neho vešajú ozdoby, nikde nás nepichá a nemáme ruky od smoly. Vôňu lesa a s tým aj navodenie vianočnej atmosféry nám síce neprinesie, ale dnes už existujú aj rôzne spreje, ktoré práve vôňu stromov dokážu napodobiť. Vaše deti však budú mať isto väčšiu radosť, ak im zaobstaráte živý stromček, aj keď na štedrý deň si isto budú všímať hlavne darčeky.

Ozdoby na stromček

Stromček je konečne v stojane. Po tom, čo sa niekoľkokrát vyvrátil a vy ste boli nútení ho priviazať k nábytku, sa tvári, že sa konečne nechá nazdobiť. Ale ako?

Na trhu sú rôzne dekorácie, ktorými môžete stromček ozdobiť. Zavesiť na neho môžte prakticky čokoľvek. Niekto preferuje klasické slamené ozdoby, niekto zase sklenené. Dajú sa na neho ale zavesiť aj ozdoby z dreva, papiera alebo z čokolády. Niekto stromček ladí dokonca podľa farieb miestnosti, v ktorej sa nachádza.