Vankúše ako trendy dekorácia

Vankúše máme najviac spojené so spálňou a spánkom, ale vankúše a vankúšiky v najrôznejších veľkostiach a farbách môžu byť tiež veľmi štýlovým doplnkom, ktorý rozžiari nielen spálňu, ale aj obývaciu izba alebo kuchyňu. Svojimi farbami a motívmi vedia naozaj kreatívne skrášliť každú izbu.

Dekoračné vankúše

Pri vankúšoch, ktoré nie sú určené na odpočinok nemusíte klásť dôraz na výplň, úplne vám postačí vankúš plnený molitanovou drťou. Ak však budete vankúš používať napríklad pri sledovaní televízie alebo pri čítaní pod hlavu, tak sa možno pooberajte aj po lepšej výplni, prípadne ju v budúcnosti vymeňte.

Moderné dekoračné vankúše

Tvar a dizajn vankúšov

Výber vankúšikov záleží na vašej fantázii a tiež na vybavení miestnosti, do ktorej ho hodláte použiť. Vyberať môžete z oválnych, obdĺžnikových, štvorcových, okrúhlych, ale tiež trojuholníkových vankúšikov. Deti ocenia vankúše v tvare hviezdičiek, slniečok alebo rozprávkových postavičiek. Na sedacej súprave vyzerajú veľmi dobre klasické valcové podhlavníky alebo štvorcové vankúše so zaujímavým zdobením. Štýlové sú kvetinové potlače, do módy sa vracajú aj geometrické tvary či bodky. Kvetinové vzory najlepšie vyniknú v kombinácii s drevom, takže ak máte interiér zariadený v sedliackom štýle, tak určite neváhajte. Do moderných interiérov voľte radšej jednofarebné vankúše. Vyznávači technického štýlu môžu siahnuť po metalických látkach.

Vankúšiky do modernej domácnosti

Pri výbere vankúšov sa rozhodne nemusíte báť farieb. Sýte farby sú práve teraz veľmi módne a nezmýlite sa ani ak siahnete po fialovej, ohnivo červenej, bordovej alebo po stáliciach ako je čierna a biela či oranžová. Do moderného dizajnu sa hodia béžové a hnedé vankúše. Chybu neurobíte ani s tmavo modrou. Farba vankúša by mala dopĺňať už použité farby v miestnosti a zároveň byť aj kontrastná k miestu, kde je vankúš umiestnený. Na sedačke rovnakej farby nemá možnosť dokonale vyniknúť.

Dvojfarebné dekoračné vankúše

Ak si neviete rady s výberom, tak vedzte, že existujú špecializované obchody, ktoré sa zaoberajú čisto výrobou a predajom vankúšov a vankúšikov a ponúkajú svojim zákazníkom služby svojho dizajnéra, ktorý príde za vami domov a vyberie či navrhne vám vankúše priamo na mieru.