Detský kútik v spálni

Mnoho ľudí má v spálni pomerne malý priestor už pre samotnú posteľ a skriňu. Ale keď už sa má narodiť bábätko, tak sa viac zamýšľate nad usporiadaním izby, aby ste nemuseli chodiť k malému bábätku do inej izby. Ale aj do malej spálne sa väčšinou podarí umiestniť detskú postieľku. Stačí nad tým trochu popremýšľať.

Detský kútik v spálni

Detský kútik alebo vlastná izba?

Aj keď má dosť rodičov možnosť vytvoriť dieťaťu samostatnú izbu, tak často vyhráva detský kútik v spálni. Je to hlavne z dôvodu lepšej starostlivosti a pohodlia. Nočné dojčenie je oveľa jednoduchšie, keď je vaše dieťa priamo pri vás. V spálni môžete všetko prerobiť tak, aby detská postieľka bola vedľa našej postele a dieťa tak môžete sledovať bez opustenia postele a vždy ho mať po ruke.

Nedostatok miesta v spálni

Keďže spálne často nebývajú veľké, tak tvorba detského kútiku bude pravdepodobne vyžadovať reorganizáciou. Ak nemáte v spálni vôbec žiadne miesto, ale aj tak chcete mať dieťa pri sebe, tak môžete zvážiť dočasné presunutie šatníkovej skrine zo spálne do inej izby.

Ako vytvoriť detský kútik?

Malé bábätko nepotrebuje až tak veľa priestoru. Stačí vám teda nájsť miesto pre detskú postieľku a možno k nej pridať aj nejakú komodu, kde budete ukladať rôzne oblečenie a potreby pre vaše dieťa. Priestor môžete skrášliť napríklad rôznymi nálepkami na stenu. Nejaké tie hračky môžete zavesiť taktiež niekam na stenu, aby ste ich mali po ruke a nezavadzali vám. Pri tvorbe pekného detského kútika sa môžete inšpirovať aj rôznymi fotkami po internete, ale v tomto prípade platí, že v jednoduchosti je krása. Aj tak je ten detský kútik v spálni len dočasne, bábätko v postieľke aj tak väčšinu času len prespí.