Ako zariadiť jedáleň?

Dnešná doba prináša veľa stresu, je hektická a človek sa takmer nezastaví. Domov je preto miesto, kde hľadáme útočisko pred týmito nepriaznivými vplyvmi. Harmónia, pokoj a pohoda sú presne tie dojmy, ktoré chceme, aby nás vítali vo dverách nášho bytu či domu. Každá rodina by si aj v tomto čase mala nájsť pár chvíľ, ktoré strávi spoločnými aktivitami.

Moderná jedálenská zostava - stôl a stoličky

V našich končinách to tak najčastejšie býva pri nedeľnom obede. Pre túto príležitosť by ste mali vašu jedáleň zariadiť tak, aby vyhovovala všetkým členom rodiny a zároveň dobre vyzerala. Prinášame vám pár tipov, ktoré vám pomôžu pri zariaďovaní jedálne.

Svetlo, stôl a stoličky

To sú tri kľúčové elementy, ktoré v jedálni musíte zladiť. Tu sa ponúkajú dve možnosti. Všetky tri – svetlo, stôl a stoličky – môžu dohromady tvoriť harmonický celok, prípadne môžete nechať dominovať jeden prvok. Záleží len na vás, ktorú variantu si zvolíte. Samozrejme je tiež dôležité riadiť sa tým, kde máte jedáleň umiestnenú. Dnes je moderné prepojiť jedálenský priestor s obývačkou alebo kuchyňou. Pri tomto koncepte myslite aj na celkové poňatie interiéru, aby vám jedáleň zapadala do priestoru.

Veľký stôl je základ

Nezáleží na tom, koľko má vaša rodina členov, vždy je lepšie mať väčší stôl. Lepšie sa u neho stoluje a nikdy neviete, kedy sa k vašej rodine pripoja napríklad vaši priatelia.

Nezabudnite na doplňujúci nábytok

Ak vám to priestor dovolí, doplňte jedáleň napríklad o komodu, príborník, alebo vitrínu na uloženie skla. Vďaka tomu budete mať všetko pekne po ruke a vaša jedáleň bude útulnejšia. Ak sa bojíte, že sa vám nepodarí jedáleň dokonale zladiť, pozrite si ponúkaný nábytok na našej stránke, kde nájdete nábytok do kuchyne.