Strešná krytina Eternit nesklame ani tých najnaročnejších stavbárov

Kúpa či rekonštrukcia strechy nie je záležitosťou “na jedno posedenie”. Je to rozhodnutie, ktoré padne u väčšiny z nás raz za život a preto následne dbáme na to, aby jednotlivé komponenty spĺňali naše estetické, praktické i finančné predstavy. Skĺbiť všetky uvedené faktory je preto často behom na dlhé trate, no určite nie zbytočným. Ako teda vybrať vhodnú strešnú krytinu?

Strecha

Kráľovná krásy

Strecha je pomyselnou korunou každého domu a mala by tak dokonale ladiť s jeho celkovým architektonickým štýlom. Estetická stránka však nie je to jediné, čo by ste si mali všímať pri rozhodovaní o kúpe novej strechy. Výber konkrétnej strešnej krytiny si totiž vyžaduje aj posúdenie nemenej dôležitých vlastností ako je jej pevnosť, stálosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam.

Obľúbeným riešením veľkých aj malých stavebníkov sú vláknocementové strešné krytiny. Nemecký dodávateľ pre eshop Creaton.sk je zárukou vysokej kvality, odolnosti, povrchovej úpravy i stability. Pre tieto vlastnosti jeho strešným krytín je tak často vyhľadávaným výrobcom u mnohých odborníkov na trhu. Vďaka vysokej estetickej a funčknej hodnote je obľúbený aj pri rekonštrukciách historických stavieb. Pre nízku hmotnosť striech si však získava aj srdcia individuálnych staviteľov rodinných domov. Nízka hlučnosť je ďalšou výhodou tohto typu strešnej krytiny. Eternit vás však prekvapí nielen svojimi skvelými vlastosťami, ale aj veľmi priaznivou cenou.

Dobrá rada nad zlato

Maloplošnou vláknocementovou šablónou od firmy CREATON dokážete obložiť štíty, vikiere aj komíny, čím dosiahnete jednoliaty dizajn celej strechy. Ak hľadáte modernú architektúru, ktorá je zároveň priateľská k životnému prostrediu, vynikajúcim tipom je Eternit Dacora s tzv. dvojitým krytím.

Tradičným a veľmi obľúbeným typom maloplošnej vláknocementovej krytiny, ktorá je populárna najmä v našich podmienkach, je ETERNIT DACORA s tzv. francúzskym krytím. V prípade pokládky na koso dodá streche klasický a zároveň originálny vzhľad. U stavebníkov sa teší obľube najmä pre svoju skvelú kombináciu nízkej hmotnosti, hlučnosti a veľmi priaznivú cenu. Aj táto strešná krytina sa však môže pýšiť pozitívnym postojom k životnému prostrediu.

Ak hľadáte klasiku v tvare štvorca s oblúkom, potom je vynikajúcim riešením ETERNIT DACORA s tzv. nemeckým krytím. Štandardné riešenie sa harmonicky prispôsobí každej streche. Aj napriek klasickému dizajnu však tento typ strešnej krytiny pôsobí aj moderným dojmom. Vynikajúci pomer ceny a kvality z nej preto robí favorita u mnohých stavbárov.

Či sa už rozhodnete pre klasiku alebo vás osloví moderný dizajn, pri kúpe strešnej krytiny je vždy dôležité myslieť aj na funkčnosť a kvalitu vybraného produktu. Dobrá strecha by s vami mala prežiť celý a slúžiť aj ešte aj ďalším generáciám.