Betónová škridla EURONIT si získava priaznivcov

Pod značkou EURONIT prináša spoločnosť CREATON SEE svoju betónovú strešnú krytinu. Je vyrábaná podľa patentovanej nemeckej technológie, ktorá dáva krytine unikátnu ochrannú povrchovú úpravu. Ponúkaná s polomatným povrchom alebo so špeciálnou úpravou DURATOP v dvoch modeloch EXTRA a PROFIL S.

Betónová škridľa Euronit

Na slovenský trh sa už pred pár rokmi dostala nová značka betónovej škridle – EURONIT, ktorú na trh dodáva jej výhradný dovozca spoločnosť CREATON SEE so sídlom v Nitre. Napriek tomu, že na trhu je v súčasnosti v ponuke viacero značiek betónových škridiel, medzi ktorými si môžu majitelia vybrať, značka EURONIT neustále získava na popularite a jej predaj podľa vyjadrenia dovozcu z roka na rok stúpa.

Betónová škridla EURONIT sa vyrába v súlade s európskou harmonizovanou normou, ktorá stanovuje požiadavky pre betónové škridly a tvarovky, strešné krytiny a obklady.
Počas výroby sú škridly pravidelne kontrolované tak, aby spĺňali všetky výrobcom uvádzané a normou požadované hodnoty. Výrobca kladie dôraz na to, aby jej produkty nielen plnili hodnoty a normy, ale aby poskytovali kvalitu, ktorá tieto normy násobne prekračuje. Tým pokračuje vo svojej tradícií výroby strešných krytín a dáva tak základ neskoršej pridanej hodnote svojich produktov.

Povrchová úprava

Škridly PROFIL S a EXTRA sú ponúkané v tradičnom vyhotovení s polomatným povrchom s úpravou HDS alebo so špeciálnou úpravou s lesklým povrchom pod označením DURATOP PROFIL S a DURATOP EXTRA. Vďaka tejto vysoko kvalitnej povrchovej úprave si škridla zachováva farebnú stálosť a čistotu povrchu po dlhú dobu a to bez dodatočných zásahov a prípadnej údržby.

Povrchová úprava Duratop je priesvitný náter, ktorý predlžuje UV stabilitu a farebnú stálosť. Strecha si tak podľa výrobcu zachová intenzívne a žiarivé farby počas dlhej doby svojej životnosti, bez dodatočných zásahov a údržby. Technológia poskytuje okrem lesklého povrchu aj zvýšenú odolnosť proti usadzovaniu prachu a nečistôt a maximalizuje tak prirodzený samočistiaci vplyv dažďov.
Podľa vyjadrení výrobcu sú malé farebné odchýlky spôsobené v procese výroby prípustné. Aby sa docielil rovnomerný farebný vzhľad strechy preto výrobca odporúča prevádzať montáž resp. pokládku miešaním škridiel z rôznych paliet. Pôsobením poveternostných vplyvom môže dôjsť po určitej dobe k miernej zmene sfarbenia.

Varianty škridiel

Škridly DURATOP PROFIL S a DURATOP EXTRA umožňujú vytvorenie modernej strechy, ktorá upúta výrazne lesklým povrchom rozoznateľným už z diaľky. Vlnitý tvar a vyvážené proporcie týchto škridiel dodávajú streche domu jedinečný vzhľad a estetickú harmóniu. Škridla DURATOP PROFIL S je ponúkaná v piatich a DURATOP EXTRA v troch farebných odtieňoch.

Betónová škridla EURONIT PROFIL S je klasická škridla, vlna v tradičnom tvare písmena S. Strecha pokrytá touto škridlou získa vzhľad inšpirovaný tvarmi prírody a poskytne vášmu domu estetické a bezpečné prekrytie na mnohé roky. Škridla PROFIL S je ponúkaná v štyroch farebných odtieňoch.

Škridla EURONIT EXTRA svojím miernym tvarom nadväzuje na prvé škridly používané v stavebníctve typu mních, mníška, ktorých história siaha až do starovekého Ríma. Model tejto betónovej škridle je najobľúbenejší a patrí medzi najpredávanejšie v tomto segmente. Škridla je ponúkaná v štyroch farebných odtieňoch.

Unikátne konštrukčné riešenia betónových škridiel EURONIT zvyšujú úžitkové vlastnosti strechy a garantujú tiež dlhé roky pokojný život pod bezpečnou strechou. Výrobca preto poskytuje na svoje výrobky až 30-ročnú záruku.