Poťahy na sedačky

Chcete dať vašej starej sedačke nový vzhľad? Chcete aby zas vyzerala ako nová? Alebo si chcete zaobstarať novú sedačku a nemôžete nikde nájsť svoju vysnívanú farbu? My vám pomôžeme a ukážeme vám ako dobre môže vaša sedačka s novým poťahom vyzerať. Urobte si zo svoej starej sedačky novú sedačku za minimálne náklady. Snímateľné poťahy na sedačku vám pomôžu skrášliť interiér vašej obývačky.

Moderne potahy na sedacky

Snímateľné poťahy na sedačky a kreslá

Sedacia súprava je v každej domácnosti veľmi zaťažovaná, a preto je dôležité, aby aj po stovkách hodín sedenia vyzerala sedačka stále dobre. Práve na tento problém existuje riešenie vo forme poťahov na sedačku. Je tu samozrejme aj možnosť kúpiť novú sedačku alebo nechať čalúnika spraviť nový poťah, ale toto riešenie je zbytočne drahé. Najlepšie riešenie sú preto snímateľné poťahy, vďaka ktorým bude vaša sedačka vyzerať stále ako nová.

Snímateľné poťahy na sedačky alebo kreslá môžete jednoducho a hlavne kedykoľvek vymeniť. Farbu sedacej súpravy tak môžete meniť prakticky na počkanie. Môžete tak pomerne lacno udržiavať sedačku pomocou rôznych motívov a vzorov stále aktuálnu podľa nových trendov v bývaní.

Ako vybrať poťah na sedaciu súpravu?

Výber poťahov na sedacie súpravy je veľký. V ponuke je mnoho vzorov a materiálov, a tak si môže vybrať naozaj každý. Poťahy na sedacie súpravy či pohovky vyberajte veľmi pozorne. Doporučujeme klásť dôraz na vzhľad, ale samozrejme aj materiál, z ktorého je poťah vyrobený. Kvalita materiálu poťahu ovplyvňuje aj celkový dojem zo sedacej súpravy a následnú údržbu.

Veľkou výhodou poťahov je samozrejme aj univerzálnosť, vďaka ktorej sa hodia prakticky na akúkoľvek sedačku. Medzi najobľúbenejšie typy poťahov na sedačky patria napínacie elastické poťahy, ktoré vedia veľmi dobre splynúť so sedačkou, ktorá potom vyzerá modernejšie.

Materiál poťahov na sedačky

K najpredávanejším poťahom dnes patria bavlnené poťahy, ktoré sú obľúbené hlavne vďaka svojej nízkej cene – sú teda cenovo dostupné pre väčšinu ľudí. Ich nevýhoda je však nižšia odolnosť, a tak majú aj kratšiu životnosť.

Obľúbené sú aj poťahy z mirkovlákna a mikroplyšu, ktoré narozdiel od bavlnených poťahov ponúkajú dlhšiu životnosť a zároveň sú veľmi príjemné na dotyk.

Vďaka svojej kvalite sú zas veľmi žiadané aj rôzne kožené poťahy. Tieto poťahy sú však veľmi náročné na údržbu a tak ľudia často volia radšej rôzne koženkové poťahy, resp. poťahy z umelej kože a ekokože, ktoré nepotrebujú až takú veľkú údržbu.

Údržba poťahov

Údržba poťahov závisí od materiálu, z ktorého je poťah vyrobený. A preto odporúčame, aby ste si vyberali poťahy, ktoré sú vyrobené z kvalitných a odolných materiálov. Najlepšie také, ktoré do seba vedia vstrebať prachy aj nečistoty. Väčšinu poťahov na sedačky môžete samozrejme bezproblémov prať aj v práčke.