Moderné poťahy na sedačky

Ak plánujete lacno zmeniť vzhľad vašej starej sedacej súpravy, tak určite vyskúšajte zakúpiť nejaký moderný poťah, ktorý vám pomerne ľahko vykúzli zo starej sedačky novú. Už za pár eur teda môžete obnoviť vašu starú pohovku tak, že ju ani návšteva nespozná. Ak teda nedisponujete peniazmi navyše pre čalúnnika, tak je pre vás nový elastický poťah na sedačku tou správnou voľbou.

Moderné poťahy na sedačku

Farba a vzor poťahu na sedačku

Veľkou výhodou poťahov okrem toho, že zmodernizujú vašu starú sedačku je aj to, že ich môžete jednoducho meniť. Jeden deň môže byť vaša sedačka modrá a ďalší deň zas môže byť napríklad červená. Je teda len na vás a vašom vkuse akú farbu či dizajn poťahu si vyberiete. Pri samotnej voľbe poťahu na sedaciu súpravu nezabudnite ani na to, že môžete vyberať z viacerých materiálov. Kvalita jednotlivých materiálov často ovplyvňuje dojem zo sedačky, ale aj cenu poťahu. Pri kúpe poťahu je samozrejme veľmi dôležitý vzhľad, ale keďže výber vzhľadov je dnes obrovský, tak si vyberie naozaj každý. V ponuke predajcov nájdete naozaj veľa rôznych farebných prevedení a vzorov.

Univerzálne a elastické poťahy

Väčšina látkových poťahov na sedačky patrí do serie tzv. univerzálnych poťahov – teda takých, ktoré umiestnite prakticky na akúkoľvek sedačku. Veľmi zaujímavú kategóriu tvoria moderné elastické poťahy, ktoré dokážu splynúť so sedačkou. Vyzerajú o niečo prirodzenejšie a modernejšie, avšak v tomto prípade musíte nájsť aj správnu veľkosť poťahu.

Materiál poťahov

Z hľadiska materiálov patria k najobľúbenejším bavlnené poťahy na sedačky, ktoré zároveň kúpite za pomerne dobrú cenu. Ako ďalší obľúbené materiály sú používané mikrovlákno a mikroplyš. Práve tieto materiály sú obľúbené hlavne preto, že sa ľahko udržiavajú a okrem toho sú aj príjemné na dotyk. V prípade, že hľadáte luxusnejšie poťahy, tak na trhu môžete nájsť aj kožené poťahy, alebo poťahy z koženky – za luxusnejší materiál si však niečo priplatíte.