Barové stoličky

Moderná kuchyňa v dnešnej dobe častejšie zahŕňa aj príjemný barový kútik či barový pult. Ovšem ku správnemu baru treba aj správne barové stoličky. Najlepšie také, ktoré svojim dobre zvoleným  tvarom, dizajnom a materiálom skvele zapadnú do domácich podmienok v kuchyni. Zakúpiť sa dnes dajú prakticky v každom väčšom obchode s nábytkom a aj ich výber je naozaj obrovský. Svoju vysnívanú barovú stoličku si nájde asi každý.

Jednoduché barové stoličky

Ako si vybrať barovú stoličku?

Výber barovej stoličky je ovplyvnený predovšetkým mierou a miestom využitia. Je jasné, že stoličky do baru asi budú musieť vydržať viac, než stoličky na domáce využitie. Ovšem nemusíte hľadieť len na mieru používania. Barová stolička má špecifické druhy využitia. Ak ide len o krátkodobé používanie, tak pokojne stačí plastová alebo iná lacnejšia varianta. Pre dlhšie sedenie by však mala mať stolička rozhodne kvalitnejší sedák. Najčastejšie sa pre barové stoličky odporúča čalúnený sedák.

Výber stoličky by mal byť ovplyvnený aj interiérom vašej kuchyne. Podľa interiéru je vhodné zvoliť farebné prevedenie, ale aj prevedenie a skladbu materiálu, z ktorého sa stolička skladá. Barové stoličky môžete kúpiť v klasickom prevedení s pochrómovanou nohou a držiakom na nohy, ale aj moderné plastové varianty či dokonca stoličky z dreva.

Nastavenia barových stoličiek

Barové stoličky majú svoje špecifiká aj z použitia. Môžete si kúpiť klasické prenosné stoličky, ale aj varianty, ktoré sa k zemi pripevňujú pomocou prísaviek. Ďalej existujú varianty otočných stoličiek ale aj klasické stoličky s pevne nastavenými sedákmi.

Pri väčšine stoličiek je samozrejmosťou nastavenie výšky sedáku a často aj povolenie otáčania. V domácnosti sú tieto nastavenia veľmi praktické, zvlášť ak sa stoličky presúvajú z miesta a na miesto.

Umiestnenie stoličky

Samotná výška barového pultu sa môže líšiť. Spravidla sa nachádza v rozmedzí 110-120 centimetrov. Preto by ste mali vyberať nastaviteľnébarové stoličky alebo stoličky vo výške okolo 75 centimetrov. Priestor pre barovú stoličku pri pulte je vyhradený asi na 60 centimetrov.