Ako vniesť farby jesene do obývačiek?

Praktická obývačka

Jeseň tancuje vo farbách, čo oceňujeme aj v domácnostiach. Útulnú jesennú atmosféru si razom vyčarujeme v spoločensky najviac využívanej miestnosti, v obývačke. Farby jesene sa skvelo dopĺňajú – pôsobia vo svojom základnom zemitom tóne, ale dokážu milo prekvapiť už aj v dominantných odtieňoch. K čomu viac inklinujete? Inšpirácie hľadajte v našom dnešnom článku!

Jesenná rozkladacia pohovka ako centrum obývačky 

Pohovky a sedačky vo svojej základnej funkcii ponúkajú útulnosť a pohodlie. V látkovom prevedení zdôrazňujú efekt domácej hrejivej atmosféry. Aj tú možno znásobovať a venovať pre čo najviac členov domácnosti. Na tento účel používame praktické rozkladacie pohovky do menších alebo všestranných priestorov. Na pohodlné lôžko na spanie ich zmeníme už po sklopení opierky alebo až po vysunutí sedacej časti

Viete, že rozkladacie pohovky fungujú aj ako prvok vzdušnosti? Umožňujú spoločné trávenie voľných chvíľ bez toho, aby sme pociťovali stiesnenosť a neúčelnosť.  

Farby jesene na pohovkách  – prízemné až dychtivé 

Pre pravú jesennú atmosféru je dôležité nielen domáce teplo, ale aj prúdenie energie a cirkulácia vzduchu. O jeseni nás aj tak presviedčajú farby. V základnom odtieni hnedej je jesenná atmosféra až uchopiteľnou. Je dobre kombinovateľná a medzi interiérovými dizajnérmi obľúbená farba. V podstate neexistuje odtieň, s ktorým by si v priestore nerozumela. Vo vzťahu k jeseni podporuje čisto prírodný efekt a núti nás premýšľať o ďalších vhodných farbách. 

Protiľahlým prvkom hnedej na pohovkách sa stáva oranžová. Oranžová pohovka často vystupuje ako najdominantnejší prvok v obývačke s optimistickým vyznením. Práve túto energiu potrebujeme dostať k pochmúrnym jesenným večerom. Na oranžovej pohovke si skôr uvedomíme svoju silu, vitalitu a chuť dostať sa pred ostatných. V takto ladenej obývačke nie sú výnimkou ani časté spoločenské hry a zábava. 

Farby tak, ako by sme ich na jeseň nekombinovali? 

Medzistupňom hnedej a žltej/oranžovej je horčicová. Priestoru dodáva moderné osvieženie, ale nie v takej intenzite, aby sa z neho vytratilo domáce ohnisko pre posedenie pri teplom čaji a kávičke. Horčicovej pripisujeme iskrivosť a túžbu spoznávať. V tom nám nebráni ani jesenný mix farieb v rámci jednej sedacej súpravy. Horčicová sa príjemne zblíži s červenou, resp. v kombinácii červenej a hnedých alebo zlatistých ornamentov. Na jednej strane veľmi luxusný, ale zároveň výnimočný dobový prvok.

Máte alebo chceli by ste jednu z inšpiratívnych jesenných farieb aj vo svojej obývačke? Skvelo sa odrážajú na hlavnom sedacom nábytku – a keď už jeseň pominie, buď na bezpečný presun sedačky použijeme zarážky dverí, alebo si toto farbami nabité obdobie užívame celoročne.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

5/5