Ako si zariadiť obývačku, aby vyzerala moderne aj po pár rokoch?

V obývacích priestoroch trávime najviac času. Pozývame do nich aj všetky naše návštevy a práve preto by sme ich zariaďovaniu mali venovať viac pozornosti. Ak chcete mať moderne zariadenú obývačku aj po pár rokoch, je dôležité dbať na niektoré veci.

Obývačka v retro štýle

Miestnosť zbytočne neprepĺňajte

Obývacie priestory zbytočne neprepĺňajte. Zamerajte sa hlavne na minimalistický štýl a čisté línie. Čím menej nábytku budete mať v obývačke, tým bude priestor pôsobiť vzdušnejšie, priestrannejšie, a to aj po rokoch. Odporúčame hlavne jednoduché obývacie steny s menším množstvom skriniek. Oceníte to najmä vtedy, ak vaša obývačka nie je dosť veľká a boríte sa s problémom, ako usporiadať nábytok, aby sa vám tam zmestila aj sedačka.

Konferenčný stolík musí byť z tej istej zostavy, ako obývacia stena

Pri výbere nových konferenčných stolíkov príliš neexperimentujte. Odporúčame vám ho vyberať zo zostavy, z ktorej ste si vybrali aj obývaciu stenu. Identické farebné prevedenie oboch dôležitých súčastí obývačky je veľmi dôležité. Nemusíte sa však báť, viaceré nábytkárstvá majú viacero typov konferenčných stolíkov v obývacích zostavách.

Konferenčný stolík by mal byť stabilný, mal by mať pevné nožičky a mal by mať dostatok úložného priestoru.

Odhaľte drevené parkety

Ak máte v obývačke dobré drevené parkety, určite si ich nedávajte preč. Drevené parkety sú opäť v móde a skvele sa hodia do domácnosti, ktoré majú radi minimalistický škandinávsky štýl a vidiecky štýl. Staršie drevené parkety stačí len obrúsiť a natrieť, aby si aj naďalej mohli plniť svoju funkciu. Ak ich ale nemáte, ale drevené parkety sa vám páčia, pokojne si kúpte nové drevené parkety. Obchody s podlahami majú v ponuke tie najkvalitnejšie drevené parkety.

Svetlé steny

Odporúčame vám steny v obývačke omaľovať vo svetlých farbách. Odporúča sa klasika v podobe bielej, slonovinovej, béžovej, ale aj v svetlosivej. Ak vás tieto svetlé farby nezaujali, jednu stenu si môžete obieliť v tmavších farbách – odporúčame stenu za obývacou stenou.