Potvrdené: žalúzie nakúpené cez internet vás vyjdú lacnejšie

To, že Slováci čoraz častejšie nakupujú na e-shopoch, asi nikoho neprekvapí. Veď podľa odhadov za rok 2015 minuli na internete cez 700 miliónov eur: o 11 % viac, než v roku 2014. Väčšinu z obratu tvorí elektronika, biela technika alebo oblečenie – vedeli ste ale, že cez e-shop už môžete nakúpiť aj žalúzie?

Žalúzie blinds

Zavolať si firmu na zameranie a montáž žalúzií – to sa možno časom stane raritou. Stále viac predajcov totiž ponúka svoje žalúzie alebo rolety online. Hoci má táto metóda isté úskalia, finančne sa to bezpochyby oplatí – veď v priemere na svojom novom tienení ušetríte asi 40 % z ceny.

Ako to funguje?

Aby ste si mohli zaobstarať žalúzie online, musíte poznať rozmery svojho okna (okien). K tomu vám postačí obyčajný zvinovací meter – na stránkach predajcu potom obvykle nájdete návod, ako presne svoje okno zamerať. Líšia sa to totiž od typu tienenia: okno pre horizontálne žalúzie meriate inak, než priestor pre japonskú stenu.

Žalúzie do bytu

S nameranými hodnotami “vyrazíte” do e-shopu a začnete vyberať. Tu prichádza prvá obrovská výhoda internetového nakupovania – máte na všetko more času, nikto vás netlačí, vyberáte si pokojne aj niekoľko dní. Napríklad taký e-shop labona.sk vám ponúka toľko farebných možností a technických prevedení (ukotvenie, strana ovládania, spôsob sťahovania), že sa nákup pokojne pretiahne aj na pár hodín. Ale čo – však vás nikto nenaháňa.

Do 10 dní doma

Akonáhle si žalúzie objednáte, máte zhruba 10 dní voľno – než výrobca vaše žalúzie vyrobí. Potom už pri vašich dverách zazvoní dopravca, odovzdá balíček a odíde. Zvyšok práce ostáva na vás.

Montáž žalúzií je asi najväčším strašiakom nákupu online, ale nebojte: naozaj to nie je nič zložitého. U serióznych predajcov dostanete ku každému tieneniu podrobný slovenský návod, montáž väčšiny žalúzií alebo roliet potom nezaberie viac, ako 15 minút.

Žalúzie

A tá cena, tá je skrátka veľkým lákadlom. Za klasickú horizontálnu žalúziu HIT I v rozmere 1m x 1m by ste u bežnej montážnej firmy zaplatili asi 30 EUR. Na e-shope vás úplne rovnaká žalúzia vyjde na necelých 20 EUR. A teraz si spočítajte, koľko peňazí ušetríte, keď si zaobstaráte tienenie do celého bytu / domu. Úspora sa vyšplhá aj na niekoľko stoviek EUR.

Zdroj dát o e-commerce:
http://channelworld.cz/novinky/obrat-slovenskych-e-shopu-za-rok-2015-dosahne-700-milionu-eur-heureka-sk-15072