Posúvné dvere, ktoré vám ušetria miesto

Posuvné dvere sú novšia a kvalitnejšia varianta zahrňovacích dverí. Tie napriek tomu, že sa im praktickosť ubrať nedá, zmenšujú o poznanie dverový priestor, a preto sa začali používať posuvné dvere. Ak chcete rozšíriť priestor dverí a navyše ešte aj ušetriť miesto v interiéri, tak si určite domov zaobstarajte posuvné dvere.

Posuvné dvere v púzdre

Posuvné dvere na stenu

Pri tomto variante sa využívajú silné koľajnice, ktoré sú upevnené na stenu, a dvere sa v nich pohybujú. Pri otvorení posuvných dverí sa odsunú bokom a splývajú so stenou. Ide o lacnejšiu variantu posuvných dverí a hodí sa najmä tam, kde v týchto miestach nebude prekážať nábytok. Nielenže ušetríte miesto, pretože posuvné dvere nebudú trčať do priestoru, ale ide aj o vkusný doplnok, ktorý sa môže stať dominantou miestnosti.

Posuvné dvere na stene

Posuvné dvere do puzdra

Dvere v púzdre ponúkajú dokonalé riešenie z hľadiska úspory miesta. Tento spôsob však už vyžaduje stavebné úpravy, kde sa vytvorí medzi stenou puzdro, kde budú dvere zachádzať. Ide o finančne nákladnejšiu variantu, ktorú je však vykompenzovaná radou výhod. Vďaka svojej konštrukcii zmiznú dvere po otvorení do puzdra a nie je ich vidieť, ani nezaberajú miesto.

Posuvné dvere do zárubne

Posuvné dvere do zárubne sú ideálnym riešením pre oddelenie dvoch miestností: kuchyňa – obývačka, kuchyňa – jedáleň a ďalšie možnosti. Zároveň tu však nepotrebujete zvukovú izoláciu. Pojazdový systém je umiestnený v hornej časti zárubne. Dvere sa posúvajú na pravú či ľavú stranu v zárubni s fixným pevným krídlom. Výhodou tohto systému je, že nepotrebujete väčšie stavebné úpravy a navyše si miestnosti v prípade preskleného krídla zachovajú dostatok osvetlenia.