Na čo nezabudnúť pri sťahovaní do nového bytu?

Po presťahovaní sa do nového bytu vás okrem ukladania všetkých svojich vecí čaká určite ešte aj nejaké drobné prerábanie či opravy po predchádzajúcich obyvateľoch. Na čo všetko si treba dať pozor a nenechať len tak náhode? Poradíme vám ako opraviť váš nový byt ešte predtým ako sa tam zabývate.

Sťahovanie

Čistota – pol života

Pokiaľ nepoznáte predchádzajúcich nájomníkov či majiteľov bytu, je dobré celú domácnosť kompletne vydezinfikovať. Vyčistite každý roh, poličku či skrinku. Nezabudnite odtiahnuť sporák či iný väčší nábytok. Zatečené steny za kuchynskou linkou alebo pleseň za skriňami nie je totiž nič neobvyklé.

Jedným zo spôsobov, ktoré vám dodajú pocit čistého prostredia, je namaľovanie stien. Zatriete nepekné fľaky a zároveň si tak byt prispôsobíte na svoj obraz.

Rozbor vody vám dodá istotu

Nemálo dôležitou súčasťou nového bývania je aj pitná voda. Tá by mala byť v bytových jednotkách v poriadku, keďže jej kontrolu má na starosti dodávateľ alebo vlastník. Môže však nastať opačná situácia. Ak sa vám čo i len trochu tekutina vytekajúca z nového kohútika nezdá, nechajte si spraviť rozbor vody. Stačí len odobrať vzorku do čistej fľaše a zaniesť ju na príslušný úrad verejného zdravotníctva, prípadne poslať do niektorej zo súkromných firiem. Na základe výsledkov rozboru vody si potom buď budete istí jej nezávadnosťou, alebo môžete podať sťažnosť. Za zváženie tiež stojí inštalácia zariadenia na úpravu vody, napríklad zmäkčovač, ktorý dlhodobo odstráni problém s vodným kameňom. Prípadne iné zariadenie na zlepšenie kvality vašej vody.

Zbavte sa nevítaných zvieratiek

Priestory domácností majú mnoho drobných škár, potrubí či dier, v ktorých sa môžu ukrývať nepozvané potvory ako šváby, ploštice, mravce či mole. Ak máte akékoľvek podozrenie, že sa títo škodcovia nachádzajú vo vašom obydlí, nečakajte ani minútu a s pomocou špecializovaných odborníkov sa ich zbavte. Nenechajte radšej nič na náhode, lebo sa môžu zmeniť na postrach, nad ktorým tak ľahko nevyhráte.

Foto: Bigstockphoto