Moderná čierna kuchyňa

Čierne kuchyne sú rastúcim trendom, ktorý má viacero výhod. Hoci biele kuchyne sú dlhodobo prvou voľbou, čierna je v poslednej dobe veľmi obľúbená pre svoj nadčasový elegantný charakter. Čierne kuchyne sú elegantné, sofistikované a vďaka matnej povrchovej úprave sa veľmi dobre integrujú do otvorených priestorov a dodajú štýl aj malým priestorom.

Čierna kuchyňa z Ikea

Trend čiernych kuchýň skutočné naberá na sile. Každým dňom sa čoraz viac ľudí rozhoduje “prejsť na temnú stranu”. Ale verte nám, nie je to také desivé, ako to na prvý pohľad znie. V skutočnosti existuje veľa príjmených spôsobov ako zaviesť čiernu farbu do vašej kuchyne. Rovnako ako biela, aj čierna sa hodí ku všetkému – môže stáť samostatne alebo sa kombinovať s akoukoľvek inou farbou.

Výhody čiernej kuchyne

  • Čierne kuchynské dizajny sú vo svojej podstate dramatickejšou voľbou štýlu. Je to farba, ktorá vyniká a vyžaduje si pozornosť.
  • Ďalšou výhodou je, že čierna sa pekne kombinuje s každým štýlom. Či už sa rozhodnete pre tradičný štýl, alebo sa prikloníte k modernému, čierna farba robí všetko dobrým.
Čierna kuchyňa

Ak hľadáte sofistikovanú kuchynskú linku s univerzálne príťažlivou farebnou paletou, tak určite zvážte čiernu farbu.

Výzvy čiernej kuchyne

Najväčším problémom kuchynskej linky s veľkým množstvom čiernej farby je, že môže zmenšovať priestor a to si v úplne novej kuchyni nikto neželá. Zatiaľ čo biele a svetlejšie povrchy svetlo odrážajú, čierne ho pohlcujú. To znamená, že ak je vaša kuchyňa málo osvetlená prirodzeným svetlom môže pôsobiť zle.

5/5