Mobilné klimatizácie

Rozmýšľate o tom akú klimatizáciu si kúpiť? Ak áno, tak potom určite zvažujete mnoho možností a stále si neviete vybrať. Dnešný trh ponúka naozaj mnoho klimatizačných jednotiek a tak nie je jednoduché vybrať si tu správnu. Najjednoduchšie riešenie je kúpiť si mobilnú klimatizáciu, ale podľa čoho sa pri kúpe rozhodovať? Ak si teda neviete vybrať, tak čítajte ďalej.

Ticha mobilna klimatizacia

Jednoduché prenášanie

Najväčším plusom mobilnej klimatizácie je fakt, že ju môžete umiestniť prakticky do ktorejkoľvek miestnosti. Jednoducho ju premiestnite a zapnete kde budete chcieť. Nepotrebuje žiadne stavebné úpravy alebo odbornú montáž. Umiestnite ju proste tam, kde ju aktuálne potrebujete.

Malé rozmery

Mobilné klimatizácie sú obľúbené aj preto, že vďaka svojim kompaktným rozmerom zaberajú pomerne málo miesta. Stačí ich jednoducho položiť niekde do miestnosti, kde nikoho neobmedzujú v pohybe. Väčšina mobilných klimatizácií je dnes dokonca veľmi príjemne dizajnovo spracovaná, a tak sa nemusíte obávať, že vám nezapadnú do interiéru izby.

Výkon podľa potreby

Veľký výber mobilných klimatizačných jednotiek vám dnes ponúkne aj mnoho rôznych výkonov. Vyberať si teda môžete klimatizáciu podľa toho aký veľký priestor potrebujete ochladiť a ako rýchlo, prípadne aj podľa hlučnosti klimatizácie. Ak chcete chladiť viacero izieb, tak môžete využiť napríklad dvojdielne klimatizácie, ktoré sa kvalitou dokážu vyrovnať klasickým stacionárnym klimatizáciám, ale hlavne nevyžadujú žiadnu odbornú montáž. Výkon mobilných klimatizácii sa väčšinou pohybuje od 2000 do 3500 wattov.

Funkcie mobilnej klimatizácie

Najvyužívanejšou funkciou mobilných klimatizácií je rozhodne automatické vypínanie a zapínanie. Dokonale to oceníte napríklad vtedy, keď ste celý deň v práci a klimatizáciu nastavíte tak, aby sa zapla 30 minúť predtým ako prídete domov. Ďalším dôvodom prečo ľudia siahajú po mobilných klimatizáciach je to, že vedia udržiavať celý týždeň konštantnú teplotu.

Pri moderných klimatizáciách dokonca viete nastaviť všetky funkcie priamo cez mobil, tablet alebo počítač, prípadne priloženým diaľkovým ovládačom a tak nie je problém hocikedy klimatizáciu vypnúť alebo zapnúť.

Cena mobilnej klimatizácie

Cenu klimatizácie ovplyvňujú napríklad náklady na jej prevádzku, výkon klimatizácie a samotné funkcie. Ak chcete klimatizáciu využívať pravidelne, tak uvažujte hlavne o úspornej klimatizácii. Ak ju plánujete využívať len na občasné ochladenie behom leta, tak vám bude stačiť lacná klimatizácia do 100 eur. Ak chcete naozaj kvalitnú klimatizáciu s množstvom funkcií a rôznymi spôsobmi úspory, tak počítajte aj so sumou do 1000 eur.