Manželské postele z bukového masívu

Ak kupujete novú manželskú posteľ, tak by ste sa určite mali poobzerať po posteliach z masívu, pretože práve z masívu sú vyrábané najkvalitnejšie manželské postele. V súčastnosti je veľmi obľúbený najmä bukový masív. Vďaka nemu sú postele pevné, tvrdé a hlavne odolnejšie ako väčšina iných postelí. Zároveň sa môžete spoľahnúť na dlhodobú stabilitu konštrukcie – ani po rokoch nevrzgajú.

Manželská posteľ

Bukový masív

Masívne lôžka sa hodia predovšetkým do priestranných spální. Je to z dôvodu ich jedinečnosti, ktorá vo väčšej spálni vynikne. Bukové postele sú typické svojím prirodzene svetlým odtieňom, doplneným o jemnú kresbu dreva. Ak teda nemáte radi výraznú kresbu dreva na nábytku, ktorá je typická napríklad pre borovicu, je pre vás bukové drevo ideálne.

Postele do spálne z masívu sú dostupné v typických aj atypických tvaroch a v rôznych farebných prevedeniach. Povrch postelí je dokonale hladký a príjemný.

Farba postele

Postele z masívu sa zároveň dajú ľahko moriť, lakovať a upravovať podľa vašich prianí. Postele sa obvykle lakujú do farby orecha, mahagónu či čerešne. Medzi módne farby patrí biely lak, farba čokolády, či lak vo farbe tabaku. Pozor však na niektoré odtiene. Biela farba napríklad prekryje všetku kresbu dreva a lôžko tým stráca na unikátnosti a dizajnovej kráse.

Manželské postele s úložným priestorom

Pri kúpe sa môžete rozhodovať medzi masívnymi lôžkami bez úložných priestorov alebo so zásuvkami. Pri drevených posteliach s úložným priestorom však počítajte s vyššou obstarávacou cenou. Pri všetkých vlastnostiach manželských postelí z bukového masívu, ktoré zdôrazňujú ušľachtilosť dreva, vás príjemne prekvapí ich priaznivá cena aj keď nie stále nie je najnižia. No postele predsa kupujete na roky dopredu, a preto sa oplatí investovať.