Sklo pred krb je originálnym riešením do každého interiéru

Lietajúce iskry a vypadávajúce uhlíky sú jedným z hlavných nepriateľov drevených podláh, kobercových krytín či iných druhov podláh. Kvôli nim ale aj celkovo kvôli bezpečnosti musíme spolu s krbom zabezpečiť aj jeho okolie pomocou nehorľavého materiálu. V minulosti bola táto pozícia obsadzovaná výhradne keramickými dlaždicami, dnes dostávajú priestor aj modernejšie riešenia. Na drevené podlahy sa tak pokladá kovová doska alebo sklo pred krb.

Sklo pod krb

Bezpečnosť na prvom mieste

Živý oheň v každej domácnosti vyčarí príjemnú pohodu. Veľmi ľahko však môže dôjsť k poškodeniu podlahy a celkovému nebezpečenstvu požiaru pri vypadnutí hoci len drobného uhlíka. Preto je dôležité myslieť na bezpečnosť a krb nielen správne umiestniť, ale takisto vybrať bezpečnostnú podložku.

To dokonca vyžaduje aj vyhláška, pričom krby alebo pece umiestnené na podlahu z horľavého materiálu musia byť postavené na ochrannej podložke presahujúcej ich pôdorys. O ochrannú podložku je však dobré krb doplniť aj vtedy, ak je umiestnený na dlažbe. Dlaždice tak ochránite pred prípadným pádom krbového náradia a následným rozbitím.

Zabudnite na nepekný plech, dajte sklo pred krb

Neporušiť bezpečnostné predpisy a normy a zároveň neskaziť štýlový vzhľad interiéru plechovou podložkou sa dá vyriešiť jednoducho. Sklo pred krb je elegantným riešením, ktoré sa v poslednej dobe dostáva čoraz viac do popredia. Výhodou skla je fakt, že je vhodné do akéhokoľvek interiéru a je dostupné v rôznych tvaroch. Výber takýchto skiel je naozaj pestrý, takže si môžete vybrať presne také, aké sa do vášho interiéru najviac hodí. Môže byť úplne nenápadné, ale aj dominantným prvkom miestnosti. Sklo pred krb síce môže vyzerať krehko, no nenechajte sa zmiasť – odolá aj vplyvu vysokých teplôt.