Samolepky na stenu do detských izieb

Plánujete oživiť steny vo vašom interiéri, ale nechcete kupovať tapety a ani maľovať steny? Ak áno, tak určite siahnite po moderných farebných alebo čiernobielych samolepkách, ktoré vaše steny príjemne skrášlia. Tento spôsob úpravy stien je zatiaľ pomerne nový, ale stáva sa hitom po celom svete. Čoraz viac ľudí dnes dáva vďaka originalite prednosť samolepkám pred rôznymi maľbami a tapetami. Môžete si totiž vyberať z množstva motívov, ktoré vášmu bytu dodajú krásny a moderný interiér.

Samolepky - zvierata do detskej izby

Samolepky na stenu vs. tapety

Tapety sa stále využívajú pomerne hojne a fakt pekne obzvláštnia stenu, ale do popredia sa už aj v slovenských domácnostiach začínajú dostávať samolepky na stenu. Dôvod je jednoduchý. Ich aplikácia je narozdiel od tapiet fakt jednoduchá a zvládne ju prakticky každý. Aj výber rôznych motívov hlavne do detských izieb a obývačiek je ohromný. Viete nimi pokryť iba maličkú časť priestoru narozdiel od tapiet, kde sa väčšinou pokrýva minimálne polovička steny.

Samolepky teda môžte použiť v akejkoľvek časti miestnosti, či už na dvere, alebo nad posteľ, prípadne k vypínaču. Rozhodnutie kam samolepku umiestnite je len na vás. Umiestnite si ich tam kde sa vám páčia, prípadne kde sa podľa vášho názoru hodia. Vďaka samolepkám môžete celý interiér bytu zladiť do jedného motívu bez toho, aby ste mali všade rovnaké, či podobne farebné prevedenie izieb.

Farebné a čierne samolepky

Väčšina samolepiek sa dá kúpiť v rôznych farbách, ale veľmi obľúbené sú aj čierne samolepky, ktoré na bielej stene a nielen tej vytvoria pekný vzor. Niektoré samolepky dokonca ponúkajú imitáciu zrkadla, takže sa celkom slušne dajú použiť aj ako interiérový doplnok. Pri výbere farby ale pamätajte na to, že pri výbere je dôležitá hlavne farba podkladu steny. Nebojte sa však kombinovať, či premaľovať steny.

Motív je dôležitý

Ak vyberáte samolepky, tak je veľmi dôležitý motív. Ale ako si vybrať z toho počtu motívov? Či už vyberáte z motívov ako kvety, rôzne siluety, autá, srdiečka, bubliny, či stavby, tak je vždy dôležité dbať hlavne na vhodnosť k zvyšku interiéru. Samozrejme výber motívu záleží často aj na vašich záľubách, či obľúbených miestach. Niekto ma rád šport, iný zas architektúru a niekomu zas vyhovujú rôzne neurčité tvary. Väčšina firiem, ktorá predáva samolepky preto ponúka aj triedenie podľa rôznych štýlov a tak nebudete mať problém vybrať si ten správny. Po výbere motívu samozrejme zohľadnite aj farbu či veľkosť, aby vám do miestnosti zapadol.

Niekedy je menej viac – nepreháňajte to

Keď máte vybraný motív aj farbu, a ste si istí, že vám budú samolepky do vášho interiéru zapadnú, tak ostáva už len jediné. Nalepiť ich na stenu.  Pri lepení však myslite na to, že niekedy je menej viac. Nikde nie je napísané, že musíte použiť všetky samolepky, čo kúpite. Pred lepením porozmýšľajte a kombinujte. Nemusíte vybrať hneď prvú pozíciu na umiestnenie samolepky. Niektoré samolepky sa dokonca dajú aj po nalepení premiestniť inde. Túto vlastnosť však majú len niektoré.